User Image

Klnk. Psk. Goncagül Sağatlı

Psikoloji

(39)
 • Seans Ücreti : ₺100
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
3 Ara
Cuma
4 Ara
Cumartesi
5 Ara
Pazar
6 Ara
Pazartesi
12:30 12:30 12:30 12:30
13:35 13:35 13:35 13:35
14:40 14:40 14:40 14:40
15:45 15:45 15:45 15:45
16:50 16:50 16:50 16:50
17:55 17:55 17:55 17:55
19:00 19:00 19:00 19:00
20:05 20:05 20:05 20:05
21:10 21:10 21:10
22:15 22:15 22:15
  veya  

Özgeçmiş

 

Hakkında

Ben Klinik Psikolog Goncagül Sağatlı. 2016 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra klinik psikoloji yüksek lisansımı  İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nde, 2018 yılında tamamladım. Mesleki anlamda 5 yıldır çalışmalarımı sürdürmekte ve aktif olarak danışan görmekteyim. Ayrıca Darülaceze'de geriatri alanında psikolojik testler uyguladım. Bilişsel Davranışçı Terapi alanında Mehmet Zihni Sungur'dan eğitim ve süpervizyon aldım. Aynı zamanda MMPI testi uygulayıcısıyım. 

EĞİTİMLER

•Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi- KOGNİTİF ve DAVRANIŞ TERAPİLERİ DERNEĞİ KDTD 

• MMPI Minnesota Çok Yönlü Kişilik Testi- PSİKİYATRİ VE PSİKOLOJİ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ (Ekim 2017)

•Çocuklara Uygulanan Objektif Testler Eğitimi- PADEM (Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Gesell Gelişim Testi, Okht, Agte Gelişim Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frostig Görsel Algılama Testi, CAT, Koppitz İnsan Çizim Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi.) (Mart 2016)

• Çocuk Testleri Uygulayıcı Sertifikası- BİLGELİK ENSTİTÜSÜ (Arzu Listesi, Bier Çümle Tamamlama, Louisa Duss, Coopersmith Öz Saygı Envanteri, Piers Harris Öz Saygı Envanteri, Aile Değerlendirme Ölçeği, D2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Catell 2-A Zeka Testi, Raven Şekil Örüntü Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolıtan Okul Olgunluğu Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği.), (Eylül 2016)

• Çocuk İstismarına Sağlıklı Müdahale Eğitimi- İNSAN BİLİMLERİ DERNEĞİ ve PSİKOLOGOS BİLİMSEL ARAŞTIRMA DERNEĞİ (Kasım 2016)

• WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası- PSİKİYATRİ VE PSİKOLOJİ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ (Ekim 2017)

 

 

23-11-2021
Organik olmayan psikoz

Merhabalar organik olmayan psikoz tanısı atipik psikoz teşhisi olan biri evlenebilir mi? Bu durum evlenmeye mani ise tanı değiştirilebilir mi

23-11-2021

Merhaba bu konuda yetkili kişi bir psikiyatrist doktordur. Sağlıklı günler dilerim.


21-11-2021
Korku var icimde

Deprem korkusu yüzünden 2 haftadır içimde bı korku var kötü bişey olacakmış gibi sanki aklımı kaybetmiş gibiyim ne yapsam geçmedi Anksiyete bozukluğundan korkuyorum

21-11-2021

Deprem korkunuzu tetikleyen bir durum söz konusu olduysa bu sizde travmatik bir etki yaratmış olabilir. Bunun sonucunda da anksiyete durumu gelişmiş gibi görünüyor. Daha detaylı ve tedaviye yönelik konuşmak için sizi yakından tanımak isterim. Dilerseniz randevu oluşturabilirsiniz.


15-11-2021
İlişkim ve ailem

Yeni başlayan bir ilişkim var. Annem sözde benim iyiliğimi düşündüğünü zannederek benim hayatıma bir çok konuda müdahale ediyor. İstiyor ki ben ona ilişkimde yaşadığım her detayı anlatayım. Konuştuğumuz herşeyden haberdar olmak istiyor. Onun istediğini yapmadım zaman benimle konuşmuyor. Bana suçluluk duygusu yaşattırıyor. Ona anlattığım zaman beni sürekli yönlendiriyor şöyle yap böyle yap. Bunu de şunu de. Söylemeyince de beni hep bu duruma alıştırdığı için ben suçluluk duygusu yaşıyorum. Anlatmadığım için huzursuz oluyorum. Sanki ben ondan habersiz bir şey yaparsam hata yaparmışım gibi hissediyorum. Bu durumda nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum. Anlatmak doğru mudur değil midir bilmiyorum. Kendimi çok baskı altında hissediyorum ne yapmam gerektiğiyle ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

15-11-2021

Merhaba. İlişkinizde yaşadığınız her detayı annenize anlatmanız bir süre sonra kendi kararlarınızı almanıza engel olabilir. Yetişkinliğin en önemli getirisi aldığımız kararların sonuçlarının sorumluluğunu alabilmektir. Aynı zamanda sizin partnerinize karşı duygularınız olduğu için karşı taraf bir hata yaptığında bunu tolere etmeniz çok daha kolay olacakken anneniz bunu unutmayıp size de sürekli hatırlatabilir. Her ilişkide olduğu gibi anne çocuk ilişkisinde de bitakım sınırlar olması bu yüzden çok önemlidir.


10-11-2021
?

Geleceğim ile kaygılarım var sevgilim var 1 yıllık ilişki artık ciddi olsun istiyoruz bnde istiyorum ama o adımı atamıyorum kaygılarım var kafamda evliliğin ilk günü yapabilirmiyim eksiğim varmı vs vs daha önce mastur yaptığım için pişmanlık duyuyorum ileride belli olurmu evlendigim de vs daha az düşünmek ve mutlu olmak istiyorum

10-11-2021

Evlilikle ilgili kaygılarınız daha çok cinselliğe anladığım kadarıyla. Bununla ilgili kaygılarınızı partnerinizle açıkça paylaşmak sizi rahatlatabilir. İletişimde ne kadar açık olursanız, kaygılarınızı dile getirirseniz birlikte çözüm yolları bulmak o kadar kolay olacaktır. Ayrıca masturbasyon yapmak yanlış değil, sağlıklı bir davranıştır. Başkasının bunu yapıp yapmadığınızı anlamasına da imkan yoktur. Sağlıklı günler dilerim.


10-11-2021
Psikolojik nefes darlığı

Bir haftadır nefes darlığı yaşıyorum psikiyatrist e gittim paxil adında bir ilaç verdiler ilaç kullanmayı pek sevmiyorum bu nefes darlığı ilaçsız geçermi yoksa ilaç kullanmak zorundamıyım

10-11-2021

Öncelikle bu nefes darlığını tetikleyen şeyin ne olduğunu tespit etmek gerekir, bu durum psikolojikse bununla ilgili neler yapabileceğimizi daha detaylı konuşmalıyız. İlaç kullanmak zorundasınız ya da değilsiniz diyemem fakat ilaç tedavisinin yanında psikoterapi almanız sizi kalıcı çözüme daha kolay ulaştıracaktır.


07-11-2021
İlişki

5 yılık ilişkim var 3 sene önce aldatmış defalarca hiç unutamiyorum hep qklimdq bide cok umursamaz hatasini hic bir zaman anlayip özür dilemiyor kalbimi cok kiriyor tartismada hemen uzaklasiyor benden konuşup anlasmak varken uzaklaşıyor hatali olmasina ragmen ben gidiyorum ben gitmesem gelmez aramaz hic iliskiyi hep ben kurtariyorum ayrilamiyorum da ayrilincq yapamiyorum hep o ilgi istiyor sevgisini belli etmez ne yapmam gerek bilmiyorum

07-11-2021

İlişkilerde bağlılık ve bağımlılık olarak adlandırılan iki farklı durum vardır. Bağlılık, olması gereken sağlıklı bir süreçtir. Bağımlılık ise sağlıksız olan durumdur. “Onsuz yaşayamam” gibi cümleler bu durumlarda kurulur. Bu ayrımı iyi yapmanız gerek. Sebeplerini, sonuçlarını anlamak ve çözmeye çalışmak içinse profesyonel destek alabilirsiniz.


02-11-2021
Teknoloji bagimliligi

Merhaba ben 47 yasinda bir anneyjm 11 yasinda oglum var tableti eljnden alamiyorym.Almaya calisunca cildiriyo, bana kotu sozler sarfediyo, kendjni kaybediyo sakinlestiremiyorum.Siddete karsu oldugum halde dovucektim az kalsin. Dovnek isteesen dov hatta oynatmazsan öldur beni diyo.isjn kcjnden cikamadim.Doktora goturemem gitmez cunku.Sanirim benim destek almam gerekicej.Bu konida bana yardiminiz olur mu, yada yonlendirebilir misiniz, oglimi kurtarmam lazim..iyi geceler

02-11-2021

Merhaba tableti elinde almak değil de kullanım süresinde düzenlemeye gitmek burada önemli olan konu. Çocuğunuza onun gelişimini önemsediğiniz için annesi olarak günlük yarım saat kullanım süresi belirlediğinizi aktarabilirsiniz mesela. Sonra da arttırabilirsiniz davranışlarındaki uyuma göre. Örneğin önce ödev sonra tablet gibi. Bu sürede hayatına başka aktiviteler de katmaya çalışın. Yeni kurallara uyum sağlarken çocuklar problem çıkartabilir ancak otorite olan siz olduğunuz için çocuğunuzdan gelen tehditlere karşı güçlü durun. Kurallarınızdan taviz vermeyin.


28-10-2021
2 evlilik

Biz iki çifttiz ikimizinde önceki evliliklerinden problemleri var ve benim çocukluktan kalan ağır travmalarim. Evliliğe hazır mıyım bilmiyorum

28-10-2021

Merhaba. Kafanızdaki evlilikle ilgili soru işaretlerini partnerinizle paylaşabilirsiniz. Çocukluktan kalan ağır travmalar için de profesyonel bir destek almanızı tavsiye ederim.


26-10-2021
Kaygi

Kaygi ve endise bozuklugum var ne yapmaliyim? Bazi seyleri cok fazla kafama takiyorum bunlarda beni cok mutsuz ediyor

26-10-2021

Merhaba, kaygı ve endişe duymak belli bir noktaya kadar sağlıklı bir süreçtir, bizi işimizden alıkoymuyorsa o işi önemsediğimiz anlamına gelir. Ama bu durum kaçma ve kaçınma davranışlarına yol açıyorsa öncelikle neyden endişe duyduğunuzu tespit etmeliyiz. Bu düşünceleri somutlaştırmalıyız ki ne kadar gerçekçi olduklarını ve yerlerine hangi alternatifleri koyabileceğimizi tartışabilelim. İsterseniz bunları daha detaylı konuşabilmek adına randevu oluşturabilirsiniz.


26-10-2021
YAB BOZUKLUĞU

Merhaba , Yaygın Anksiyete bozukluğum var ve çok ciddi boyutlara ulaştı ilaç tedavisi görmek istiyorum. Hangi ilaçları tavsiye edersiniz.

26-10-2021

Merhabalar. Bir psikolog olarak ilaç yazma yetkinliğim bulunmamakta, ilaç tedavisi için bir psikiyatriste başvurmalısınız. Sağlıklı günler dilerim.


20-10-2021
Merhaba hocam

Merhabalar hocam. Eşimle ayni evin içinde iki yabanci gibiyiz. Eşim herhangi bir ortak nokta bulmama konusunda israrci davraniyor. Yani sorunlarin üstesinden de gelmek istemiyor ayrilma konusu olunca ben ayriligi hic dusunmemistim diyor. Yaklasik 6 aydir 2 yabanci gibiyiz. Ben birbirimize duygusal olarak zarar verdigimizi ve evliligimizi bitirmeyi teklif etsemde karsi taraf buna pasif kaliyor. Bir oglum var 17 aylik. Bu surecte onda bit travma yaratir miyiz en buyuk endisem bu? Ne yapmaliyim

20-10-2021

Merhabalar. Oğlunuz açısından bakılacak olursa evdeki belirsiz olan durum onun ruh halinde bi takım farklılıklara yol açabilir. Kavga gürültü olmasa bile iletişimsizlik roller açısından belirsizliklere yol açar ve bu duruma anlam veremediği için kafası karışabilir. Sorunları görmezden gelmeyerek oturup konuşmanızı, mümkünse çift terapisine gitmenizi tavsiye ederim.


06-10-2021
Anksiyete

İnsanların içinde hiçbir şekilde yemek yiyemiyorum ellerim titriyor bu yüzden de çok zorlanıyorum. Ama tek olduğumda veya ailemin yanındayken(bazen ailemin yanında da oluyor) çok fazla olmuyor. Hatta bazen yazı yazarken bile herkes bakıyorsa ellerim çok titriyor. Daha önceden ilaç da kullandım ama hiç faydasını görmedim. Şiddetine göre kafama bile vuruyor titreme istemsizce oluyor bunlar. Bunun bir tedavisi mümkün mü çünkü artık beni çok kısıtlıyor.

06-10-2021

Merhaba. Bunun tedavisi mümkün, sosyal fobi belirtilerine benziyor anlattıklarınız. Daha detaylı bir şekilde durumu değerlendirmemiz gerek. Bunun için isterseniz size uygun gün ve saate randevu alabilirsiniz. Ön görüşmede nasıl bir yol izleyeceğimizi konuşmuş oluruz :)


04-10-2021
Sosyal fobi

Kendimi hiç bir şekilde ifade edemiyorum sanki 50 yaşındaymışim gibi hiç bir hevesim ve enerjim yok herşey üstüme istume geliyor bj çok ilaç kullandim ama sosyal fobi hayatimi mahvetti gerek iş için gerekse arkadas ortamında hiç sevilmiyorum artık bende diğer insanlar gibi olmak istiyorum bunun için ne yapmalıyım

04-10-2021

Merhaba. Sosyal fobi, tedavisi olan bir psikolojik rahatsızlıktır. Bu noktada ilaçların yanında psikoterapi daha güzel sonuçlar almanızı sağlayabilir. Çünkü davranışa yönelik yapılan birtakım çalışmalar sosyal fobinizi yenmenizi sağlar. Ayrıca bu durumun altında yatan sebepleri de konuşup tespit etmeliyiz ki sorunu kökünden çözebilelim. Eğer bu sürece girmeyi düşünürseniz sizin için uygun gün ve saat için randevu oluşturabilirsiniz :)


03-10-2021
...

Merhaba, annem babam ben 15 yaşındayken ayrıldılar velayetim babamda olduğu için babamda kalıyordum alkol ve uyuşturucu problemi vardı ama babamı herkesten çok sevdigim için onda kalmayı seçtim 1 sene şiddet gördüm okuldan alındım daha sonra anneme geldim annem ise her gün ölmem gerektiğini bir işe yaramadığımı söyleyip duruyordu iyice içime kapandım 1-1.5 sene boyunca kimseyle görüşmedim okulu bıraktığım ve çalışmadığım için bir sürü kötü soze ve şiddete maruz kaldım. Şuan 21 yaşındayım açık öğretimden liseyi bitirdim üniversiteye hazırlanmaya baslicam babamla 5 senedir görüşmedim annem de hala hiçbir işe yaramadığımı ölmem gerektiğini herşeyin benim yüzümden böyle olduğunu söyleyip duruyor. Kötü olan şey artık bunlara dayanamıyorum kendimi suçlamaya başladım özgüvenim zedelendi hiçbir şey yapmak istemiyorum evden çıkmıyorum kimseyle görüşmüyorum sürekli uyuyorum ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun.

03-10-2021

Merhaba. Bizim inançlarımız, kendimize dair algılarımız, dünyayı algılayış biçimimiz çoğunlukla çocukluğumuzda gelişir ve bunun temellerini ailemiz atar. Anladığım kadarıyla özellikle anneniz kendinizle ilgili çarpık inançlara sahip olmanıza neden olmuş. Bunları değiştirmek de zaman isteyen bir terapi sürecini gerektiriyor. Eğer bu yola çıkmak isterseniz size seve seve eşlik ederim.


01-10-2021
psikoloğa veya psikiyatra gitmeme gerek var mı

1.kafamdan olay yaratıp o olay gerçekten yaşanmış gibi davranmam ama sonra farkına varıyorum 2. ortada hiçbir problem yokken kaygılanma 3. gereksiz öfkelenme mesela evde kitap okuyorum babam gelip naber diyor gidiyor o an bir şey yok ama iki dakika sonra bu olay beni sinirlendiriyor duvara yumruk atıyorum 4. kötü olayların başrolü olarak kendimi görüyorum etrafımda birine zarar vermiş biri hakkında bir şeyler duyunca ve kimin yaptığını bilmiyorsam bunu ben yapmışım gibi hissediyorum ve ona göre hareket ediyorum 5. elim titriyor 6. yüksek sesin oldupu ortamlarda bir o yana bir bu yana yürüyüp duruyorum eşyalara zarar veriyorum 7. yatarken başım dönüyor 8. kulaklıkla yüksek sesle müzik dinlerken arkadan birinin bana seslendiğini duyuyorum

01-10-2021

Merhaba, bu anlattıklarınız hafife alınacak ya da gözardı edilecek şeyler değil. Uzun vadede hayat kalitenizi oldukça düşürecek, işlevselliğinizi bozacak şeyler. Öncelikli olarak psikiyatriye gitmenizi tavsiye ediyorum. İlaç tedavisiyle aynı zamanda terapi sürecini birlikte yürütürseniz oldukça güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.


19-09-2021
hipnoz

yeme bozukluğu yaşıyorum ve hipnozla geçiceğini düşünüyorum eğer filmlerdeki gibiyse :)

19-09-2021

Hipnoz, yeme bozukluğu konusunda etkili bir tedavi yöntemi. Fakat bunun dışında bilişsel davranışçı terapiyi de araştırabilirsiniz, uygun görürseniz randevu alabilirsiniz.


18-09-2021
Yardımcı olun lütfen

Merhaba ben 17 yıllık evliyim eşime sosyal anti sosyal tanısı konulmuş ama tabiki eşim buna inanmıyor ama birçok özelliği uyuyor bazı dönemlerde çok şiddetli tepkili zamanları oluyor ben artık bittim çok yoruldum ama onuda seviyorum bi çıkış yolu yok mu bilmiyorum 2 tanede çocuğumuz var onlarda çok etkileniyor çok çaresizim.Sürekli boşanma aşamasına geliyoruz ne yapabilirim

18-09-2021

Merhaba. Antisosyal kişilik bozukluğu dikkate alınması gereken ve tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık. Eşiniz bu rahatsızlık yüzünden size ya da etrafına daha ciddi zararlar da verebilir. Tek yapılabilecek şey tedaviye ikna etmek olur, bunun bir yolu olarak beraber terapiye gitmeyi teklif edebilirsiniz.


18-09-2021
Kafam karıstı

İlk kez psıkologla gorustum kaygı ve kol uyusması kalp sıkısması problemım var ıkıncı konusma ve benım kafam tuhaf hersey havada gıbı corba gbi. Bide cok mu buyuttum o kadarda degıl mıydı gbi bi algı oldu normal mi

18-09-2021

Yaşadığımız bazı bedensel tepkiler onlara yüklediğimiz anlamlara göre bizim için daha önemli ya da daha önemsiz olur. Örneğin kol uyuşmasını kalp krizi olarak yorumlarsak bu bizde panik yaratır. Fiziksel olarak bir şeyinizin olmadığı kanıtlanmışsa eğer bu durum anlattığım gibi sizin algınızla ilgilidir.


17-09-2021
Şüphe

Merhaba ben evliyim ve bir cocugum var bazı konularda çok takıntılıyım bazen eşimin bana yalan söylediğini hissediyorum bunu ona söyleyemiyorum da net bir kanıtım olmadığı için Ama bilmek de istemiyorum aslında elimde olmadan bi yerlerden biseyler cikartiriyorum yani hiçbişey gözünden kacmiyo ama kaçsa keşke bu şüpheyle yaşamak daha kötü ne öneririsiniz

17-09-2021

Merhaba. Somut kanıtlarınız olmadığından, bunların sadece birer his olduğundan bahsetmişsiniz. Benim tavsiyem hangi durumlarda bu hissin geldiğini ve o an aklınızdan geçenleri izlemeniz. Bu düşünceler ne kadar gerçekçi, bunlarla ilgili elinizde bir kanıt var mı enine boyuna değerlendirin. Bunun bir takıntı olduğunu düşünüyorsanız profesyonel bir destek alabilirsiniz.


16-09-2021
Aile

Hanımım onunla yatıp onunla kalkıyor laf söz dinlemiyor kendini çok bunaltıyor bizide

16-09-2021

Bunu takıntı haline getirdiğini anlıyorum, bunun altında yatan birçok sebep olabilir. Bu konuda psikolojik destek almak isterse randevu oluşturabilirsiniz.


Loading...
 • 28-11-2021

  Teşekkürler


 • 15-11-2021


 • 03-11-2021


 • 26-10-2021

  İlgisi alakası muhteşem çok güzel yol alacağımıza gönülden inanıyorum çoook teşekkür ediyorum ilginiz için


 • 25-10-2021


 • 17-10-2021


 • 16-10-2021


 • 13-10-2021


 • 11-10-2021


 • 10-10-2021


 • 28-09-2021


 • 27-09-2021


 • 25-09-2021


 • 24-09-2021


 • 14-09-2021


 • 14-09-2021


 • 05-09-2021


 • 24-08-2021

  Üç aydır görüşmelere devam ediyorum ve çok fazla ilerleme kaydettik. Yaşadığımı hissediyorum. Kendisi gerçekten mesleğini hakkıyla yapıyor, çok teşekkürler.


 • 16-08-2021


 • 15-08-2021


Loading...