User Image

Işıl Bahar

Uzman Klinik Psikolog

(67)
 • Online Seans Ücreti : ₺189
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
24 May
Salı
25 May
Çarşamba
26 May
Perşembe
27 May
Cuma
12:00 12:00 12:00 12:00
13:00 13:00 13:00 13:00
14:00 14:00 14:00 14:00
15:00 15:00 15:00 15:00
16:00 16:00 16:00 16:00
17:00 17:00 17:00 17:00
18:00 18:00 18:00 18:00
19:00 19:00 19:00 19:00
20:00 20:00 20:00 20:00
21:00 21:00 21:00 21:00
22:00 22:00 22:00 22:00
23:00 23:00 23:00 23:00
  veya  

Özgeçmiş

Ben Klinik Psikolog Işıl Bahar. 2016 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra klinik psikoloji yüksek lisansımı Üsküdar Üniversitesi'nde, 2020 yılında tamamladım. Mesleki anlamda 5 yıldır yetişkin psikoloğu/ çocuk ve ergen psikoloğu olarak aktif çalışmalarıma devam etmekteyim. Yaklaşık 1 sene boyunca Üsküdar Üniversitesi Np Nöropsikiyatri Tıp Merkezinde  gönüllü co-terapist görev alarak okb, sosyal fobi, panik bozukluk, ttsb hastaları ile çalıştım. Yetişkin ve çocukta bilişsel davranışçı terapi ekolüyle çalışıyorum. Ayrıca çocuklarda bdt, resim analizi, çocuk testleri, oyun terapisi eğitimi aldım. Yetişkin test ve ölçeklerini de uygulayabilmekteyim.

EĞİTİMLER

- MMPI Minnesota Çok Yönlü Kişilik Testi- PSİKİYATRİ VE PSİKOLOJİ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ (Ekim 2017)

- Çocuklarda Bdt Eğitimi / Padem Psikoloji

-Aile İçinde Duygular (Tözok 2017)

-Çocuklarda Resim Analizi (Brain Danışmanlık (2018)

- Çocuklara Uygulanan Objektif Testler Eğitimi- PADEM (Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Gesell Gelişim Testi, Okht, Agte Gelişim Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frostig Görsel Algılama Testi, CAT, Koppitz İnsan Çizim Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi.) (Mart 2016)

- Çocuk Testleri Uygulayıcı Sertifikası- BİLGELİK ENSTİTÜSÜ (Arzu Listesi, Bier Çümle Tamamlama, Louisa Duss, Coopersmith Öz Saygı Envanteri, Piers Harris Öz Saygı Envanteri, Aile Değerlendirme Ölçeği, D2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Catell 2-A Zeka Testi, Raven Şekil Örüntü Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolıtan Okul Olgunluğu Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği.), (Eylül 2016)

- Çocuklarda Oyun Terapisi- İstanbul Psikoloji Enstitüsü

- Çocuk İstismarına Sağlıklı Müdahale Eğitimi- İNSAN BİLİMLERİ DERNEĞİ ve PSİKOLOGOS BİLİMSEL ARAŞTIRMA DERNEĞİ (Kasım 2016)

• WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası- PSİKİYATRİ VE PSİKOLOJİ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ (Ekim 2017)

22-05-2022
yardım

mrh nerden baslayacagımı bılmıyorum fakat bu aralar kendımı koseye sıkısmıs gıbı hısedıyorum kımseye guvenemıyorum hayatan zevk alamıyorum nedenını arastırdıgımda kısılık bozuklu yanı borderlıne kısılıgıne benzetım ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevınırım

23-05-2022

Merhaba ilk kullandığınız cümleler depresyon tarifidir. Birçok ruhsal hastalıkta belirtiler birbirine yakınlık gösterir. Bunu ayırmak bir uzmanın görevidir. Ön görüşmeye beklerim.


07-05-2022
Eski sevgilimin kuzenine aşık oldum ne yapmalıyım?

Merhaba iyi günler . Aylar önce eski sevgilimin kuzenin yanına tatile gittim arkadaştık tabiki 1 ay yanında kaldım vakit geçirdikçe ondan hoşlanmaya başladım çok düşünceli ve kibardı bana karşı daha sonra ilk adımı o attı yakınlaştık sonra birlikte olduk ilimizde bunun yanlış ve imkansız olduğunu bile bile uzak kalamıyorduk daha sonra ben yaşadığım yere döndüm aradan biraz zaman geçti ve ondan hoşlandığımı itiraf ettim ama o benim hislerimin hoşlantı değil sadece imkansız olduğu için hoş geldiğini düşündüğüme beni ikna etmeye çalıştı sonra mecburen arkadaş kaldık yakın zamanda o da buraya geldi e görüşmek istediğini söyledi gittim ve olabildiğince uzak durdum ama o asla uzak duramıyordu kendini tutamıyordu bende sıkıştırdım ve benden hoşlandığını itiraf etti ama ilişkimiz olmasının imkansız olduğunu çünkü özellikle bana ve kendisine laf gelmesini istemediğini söyledi ama buna rağmen dayanamayıp tekrar buluştuk her seferinde benimle sürekli temasta ve asla uzak kalamıyordu son buluşmamızdan sonra artık bu durumun beni rahatsız ettiğini söyledim ve o da bu şekilde cevap verdi; Bak ben senle yan yana göz göze veya herhangi bir ortam içerisinde bir araya geldiğim zaman o sahip olduğum katı kurallarım katı duygularım anlamsız şekilde eriyip gidiyor ne olacaksa olsun kafasına bürünüyorum bir anda bu sana karşı olan bir zaaf mı yoksa başka bir şey mi bilmiyorum kendime dahi açıklayamıyorum ancak tek başıma kaldığım zaman mantığım o katı kurallarım tekrardan herşeyin önüne geçmeye başlıyorum beni tam olarak olmasa da iyi tanıdığını düşünüyorum mantığımın önüne geçilemeyeceğini bildiğini umuyorum ama eğer birbirimizden uzak durmak hiçbir şekilde görmemek bize iyi gelecek olan şeyse bunu yaparım herşeyi tarihe gömer başımın çaresine bakarım yüzlerce kez yaptığım gibi bunu istemiyor olsam bile seninle çakıştığımız noktalar ikimizinde önüne geçeneyeceği şeyler o yüzden bu şekilde olması gerektiğini düşünüyorum ne seni bu şekilde bir duruma düşürürüm ne de kendimi bu duruma düşecek kadar alçaltırım. Kafanda yanlış bir şey olmasın senin dediğin gibi bir şeyi eğer sana hissettirdiysem özür dilerim böyle bir şeyi ne sana ne kendime yakıştıracağım bir şey değil. Benim için sıradan bir insan olmadığını bil hem şuanda hem gelecekte. Ama olay seni böyle şeyler düşündürecek yere geldiyse en iyisi uzaklaşmak çünkü böyle bir şey yaşanmışsa ben büyük hata yapmışım demektir ve varlığımla sana zarar vermektense çekip giderim.” dedi. İkimizde severek birbirimizden uzak kalmak zorundayız benim için sorun yok herşeyi karşıma alma cesaretim var ama o çekiniyor ne yapacam bilmiyorum biraz uzun oldu ama bana yardımcı olursanız çok sevinirim????????

07-05-2022

Merhaba çok detaylı bir anlatım olmuş. Daha sağlıklı bir değerlendirme için terapiye beklerim.


04-05-2022
İçe kkapanma

Arkadaşım son on yıldır yılda bir ağır depresyonla içe kapanıyor

04-05-2022

Öncelikli olarak bir psikiyatri uzmanından randevu alınması gerekmektedir.


03-05-2022
Şizofren miyim

Ben yıllardır aynanın karşısında kulaklıkla sevdiğim müziklerle olmasını istediğim olayları hayal ediyorum sanki ben insanlara konuşuyorum onlar bana konuşuyormuş gibi olayları istediğim şekilde ayarlıyorum ve bu saatelerce sürebiliyor . Ve bunu yaparken hoplayıp zıplıyorum dans ediyorum ve hep tedirgin oluyorum evde biri beni görecek mi diye Normalde de dans hiç etmem insanların yanında

04-05-2022

Ne demiş Friedrich Nietzsche “Müziğin sesini duyamayanlar, dans ederken gördüklerini deli sanırlar”.


21-04-2022
.

Ben vicdanımın olmadığını ve bunun doğruluğu konusunda şüphe duyuyorum bu ne kadar doğru ?

21-04-2022

Merhaba bir değerlendirme yapabilmem için somut örneklere ihtiyacım var.


16-04-2022
Bipolar mani

Ben 18 yaşındayım şu ana kadar bi kaç kere ilaç ile depresyon anksiyete yüzünden destek aldım hiç de olumlu bir cevap alamadım. En son gittiğimde psikiyatri psikoloğa yönlendirdi çok sevemedim bu yüzden size de sormak istiyordum bir kaç şeyimi anlattım sosyal çevremi sordu anlattım ve sonra güldü dedi ki bu anlattıkların bipolar mani derdim ama tabi uzman birisi bunu anlayabilir benim pek alanım değil çok uç noktalarda yaşıyorsun denge çok önemli vb sürekli aynı şeyi söyledi. Ben o kadar korkuyorum ki bunu psikiyatri doktoruna anlatmaktan bana kızar kafanda kuruyosun der diye. psikoloğa anlattıklarımı buraya da atıcam sizce psikiyatriye anlatmalı mıyım? psikolağa, çok aşırı tepkiler verdiğimi ve durduramadığımı anlattım resmen art arda oluyor ve ilkinden sonra diyorum ki kendime napıyosun sen niye böyle tepki verdin falan bida yapmamalıyım diyorum 3 dk gecmeden yine aşırı tepki veriyorum sanki kafamdan bir şey atıyor o anda. İntihar deneyişim ve düşüncelerim çok oldu. Bu ara o kadar mutsuz değildim bazen akşamları durduk yere saçma bir şeyi söyleyip gülmeye başlıyorum ailem salak diyip geçiyor. Doktora aynı zamanda sosyal hayatımın 0 dan bi anda anlamadığım bi şekilde süper sosyalliğe geçişini anlattım bi anda sosyal anksiyetem yok oldu yabancılarla konuşurken titremiyorum kekelemiyorum özgüvenim o konuda tavan. Aynı zamanda beni diğer rahatsız eden şey ise güven sorunum. Konuştuğum birisi var ve telefonum kırıldı sana evde yazıcam dediğinde kafamda direkt tamam senden hoşlanmadı senden kaçmak için bahane arıyor çok üzerine gittin kaçtı gibi düşünceler akın ediyor. Aslında telefonu kırıldığı gibi ilk yazdığı kişi benim meraklanmayayım diye sonradan öğrendim.

17-04-2022

Merhaba psikoterapi ve psikiyatrik desteği beraber almalısınız. Psikologlarda, psikiyatristler içinde en önemli ilke seansa yansız ve yargısız girmektir. Bilmenizi isterim.


13-04-2022
Geçmişte unutulamayan olay

Geçmişte unutamadığımız bir aşk yüzünden artık hayatımız fazlasıyla olumsuz etkileniyorsa ne yapmalıyız

13-04-2022

Yarın ön görüşmede konuyu biraz daha detaylandırıp, değerlendirelim beraber.


11-04-2022
Ailem zorla evlendirmek istiyor

18 yaşımdayım okuyorum köyde yaşıyoruz beni istemeye geldiler ailem çocuk çok iyi diye konuş diyorlar ama ben istemiyorum konuşuyorum olmuyor istemiyorum diyince kavga çıkıyor evde psikoljim bozuldu surekli ağlıyorum ölmek istiyorum elimden bişey gelmiyor kimse dinlemiyor hayat benim hayatım ama kimse saygı duymuyor lütfen yardımcı olurmusunuz.

12-04-2022

Merhabalar yetkili devlet birimleri ile iletişime geçip yardım isteyebilirsiniz.


07-04-2022
Kendi kendime konuşuyorum

normalde de kendi kendime fazlasıyla konuşurum sanki karşımda biri varmış gibi ama az önce garip bi olay yaşadım. Bir anda arkadaşımla kafede gibi hissettim ve karşımda o varmış gibi 15-20 dakika dolaba bakarak konuştum o kadar gerçekçiydi ki kendimi sahiden kafede gibi hissediyordum. Buraya kadar normaldi fakat sonra birden arkadaşıma gel fotoğraf çekinelim anı kalsın dedim ve kamerayı açtım ve tam o an farkettim ki ben kafede değilim yanımda arkadaşım yok kendi kendime konuşuyorum. Her zaman karşımda başkası varmış gibi konuşmalarım olurdu ama ilk defa bu kadar ileri düzeye geldi. Problem var mıdır ? Birinden yardım almalı mıyım ?

07-04-2022

Merhabalar psikiyatristten randevu oluşturmanızı öneririm. Aklınıza hemen acaba aklımımı kaçırdım sorusu gelmesin. Bu tarz durumlardan birden fazla nedeni olabilir. Sorunun farkında olmanızda da güzel haber. Daha sonra psikoterapi için sizi beklerim.


07-04-2022
EŞİM NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR OLABİLİR?

MERHABA, 4 BUÇUK YILLIK EVLİYİZ 3 BUÇUK YAŞINDA BİR OĞLUMUZ VAR EVLİLİĞİMİZDE GENEL ANLAM DA SON DÖNEM DE SIKLIKLA EŞİMİN ÇOK SİGARA VE KAHVE TÜKETİMİ,HASTALIĞINA DİKKAT ETMEMESİ,MUTFAKTAN ÇIKMAMASI İLETİŞİMİMİZİN KOPMASI NEDENİYLE SÖZLÜ HAKARETE VARAN TARTIŞMALARIMIZ OLUYORDU 3 BUÇUK AY KADAR ÖNCE BABA EVİNE BİRAZ KALICAM DİYE GİTTİ,SONRA BOŞANMAK İSTEDİĞİNİ BELİRTTİ. YÜZ YÜZE KONUŞTUM,MESAJLAR ATTIM KARŞILIKLI SUÇLAMALI HARARETLİ KONUŞMALAR OLDU SONRA 1 AY BU KONUDA KONUŞMADIM SONRASINDA GEÇEN TELEFON ETTİM,MESAJ DA ATTIM ÖZÜR DİLEDİM KENDİMİ İFADE ETMEK İÇİN TEKRAR YÜZ YÜZE GELMEK İSTEDİM NE YAPTIYSAM YÜZ YÜZE GELMEYİ KABUL ETMEDİ BANA ŞANS VERMEYİ REDDETTİ KENDİ İÇİNDE ŞANSLAR VERDİĞİNİ SÖYLEDİ. BABASININ EVİNE İLK GİTTİĞİ ZAMAN TİKTOK UYGULAMASINI İNDİRMİŞ İÇİ ACIYAN BİR KADIN TARZI VİDEOLAR PAYLAŞIYORDU İKAZ ETTİM UYGULAMAYI KAPATTI,SONRA TEKRAR AÇMIŞ BU DEFA DA SON DÖNEMLER DE GÜZEL FOTOĞRAFLARINI KOYUP VİDEOLAR PAYLAŞIYOR,KENDİSİNİN BU UYGULAMA DA TAKİP ETTİĞİ KİŞİLERİ DE GİZLEMİŞ NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR OLABİLİR

07-04-2022

Merhaba eşiniz sizden ayrı bir yaşam sürdürmek istiyor diye yorumladım.


04-04-2022
Küçükken abim tarafından tacize uğradığımı eşime anlattım

Merhabalar ben 8 ya da 9 yaşlarımda abim tarafından tacize uğradım şimdi 20 yaşındayım yani bana oyun gibi geliyordu abimle aramızda 4 yaş var son sıralar ameliyata gireceğim için narkoz esnasında eşime anlatırsam diye çok korktum ben de kafama takmaya başladım annem bunu babannem tarafından öğrendi ve beş suçlamıştı o zamanlar sonra üstü kapandı eşime anlattığımda senin suçun yok vs dese de sonradan bana dokunduğu zaman hatırladığını ben senin arkadaşın mıyım bana neden anlattın veya kaldıramıyorum falan dedi sonra da zamanla geçer vs falan dedi ama bana dokununca midesi bulanıyor aklına geliyor ben bunu nasıl aşıcam ne yapmam lazım beraber psikoloğa gidelim dedim şimdi gitmek istemiyorum dedi sürekli aklına gelir mi benden tiksinir mi yani anlattığıma pişman oldum ama iş işten geçti aramız iyi sana sana dokununca aklıma geliyor dediği için kendimi çok kötü hissediyorum ben kafayı yemek üzereyim intihar bile düşündüm eşim 28 yaşında bu arada annemle abimle konuşmamı da yasakladı ama anneme üzülüyorum bipolar hastası hasta olur diye korkuyorum babamı 16 yaşında gözümün önünde kaybettim sadece annem vardı başka kimse yoktu bir anda onla bağlantıyı koparmak da içime oturuyor napıcam

04-04-2022

Merhaba öncelikli olarak bir psikiyatriste gitmeniz gerekiyor. Sonrasında ilk olarak terapi almayı düşünebilirsiniz. Bahsi geçen konuları seans gündeminde ele almak en doğrusu olacaktır.


04-04-2022
Ağır Depresyon ve Şüphe

Merhaba, ben 16-17 yaşlarımda yani bundan 6-7 yıl kadar önce evde ve salonda cinsel içerikli görüntülere bakmak hatasında düştüm, fakat hemen pişman oldum. O günden sonra bu olayı hiç düşünmedim, üzerinden 6-7 geçti ve şimdi bu konu çok fazla aklıma takılıyor. Acaba salonun kapısından kardeşim beni görmüş müdür, kardeşim o zaman 8-9 yaşlarındaydı, eğer gördüyse onu taciz mi etmiş olurum? Eğer kendi odamda olsaydım kendimi suçlamazdım fakat salondaydım, olaya dair hiçbir şey hatırlamıyorum, kardeşimi çok seviyorum, ona böyle büyük bir kötülük yapmış mıyımdır eğer beni gördüyse? Asla kardeşimin beni görmesi gibi bir kastım yoktu olamaz da. Bu konuda sorumluluğum ne olur? Ayrıca şunu belirtmek istiyorum, her zaman dini takıntılarım vardı fakat son 2 senedir yoğun bir şekilde dini takıntılarım var, psikiyatr yardımı aldım, ilaç kullandım ve majör depresyon tedavisi gördüm bu sebeple. Aklıma sürekli geçmişte olan bir şey takılıyor, birisi bitip yenisi başlıyor, ve şimdi de aklıma bu konu takıldı. Haftalardır kendimi suçluyorum, çok ağır depresyondayım, artık dayanamıyorum yaşayamıyorum.

04-04-2022

Merhaba takıntılarınızda artış olmuş. Bahar aylarının gelişi ile bu durum biraz tetiklenmiş olabilir. İlaç desteği gerektiğini düşünüyorum. Suç genellikle içinde kasıt barındırır ben bu olayda sizin bir kastınızı göremedim ayrıca.


03-04-2022
Kız arkadaş

Merhaba ben Hüseyin. Yaklaşık 7 aydır bir kız ile birlikteyim ve şu an gerçekten birbirimizi çok seviyoruz ama sorun şu ki, ben ondan 1 yaş küçüğüm ve üniversiteye gidecek. Onun sevgisine güveniyorum fakat biraz uçuk ve eğlenmek isteyen bir kız doğrusu ve oraya gidince beni unutmasından korkuyorum. Bu neni her gün düşündürüyor ve hedeflerime de odaklanamıyorum hep o korkuyu yaşıyorum. Eski neşem ve motivasyonum kalmadı bunu düşünmekten, onu kaybetme ihtimali bile aklıma gelince yıkılıyorum. Yardıma ihtiyacım var, ne yapacağımı bilemiyorum. Bunu en son ona söylediğimde sen benim sevgime güvenmiyor musun diyip tartışmıştık. Ben sevgisine güveniyorum ama bu beni ister istemez ikilemde bırakıyorum. Yardımınız dokunur diye yazayım dedim .

04-04-2022

Merhaba Hüseyin. Mesafe tutkuyu arttırır. Belki de sandığının tersine bağınız artar birbirinize.


24-03-2022
Anksiyete

Merhabalar ben hiç bu zamana kadar seansa gitmedimkaygı anksiyete panik atağımın olduğunu düşünüyorum uyku ve öfke problemlerim var aile içi geçimsizlik yaşıyorum bana yardımcı olabilir misiniz

24-03-2022

Merhaba ücretsiz ön görüşme oluşturup konuşmak isterseniz sizi daha iyi anlarım.


24-03-2022
Okb

Hocam merhaba ben birşey soracaktım Birkaç yıldır okb hastasıyım doktora gitmiştim fakat size birşey soracağım Mesela şunu öğrenmek istiyorum kafama çok takıldı, engellenemeyen düşünce ve düşünce takıntısı ile tekrarlanan bazı hareketler deniliyor bu hastalığı tanımlarken, sorum da şu olacak yani bu düşünceler vesvese tarzi düşünceler her insana geliyordur ama ben okb olduğum için rahatlama bakımından tekrarliyorumdur demi? Yoksa vesvese bu tür düşünceler kaygılar herkese uğruyordur heralde? Ben çünkü bir yerde okuyunca çok panik yaptım bu defa düşündüğüm an gelen vesveseleri buna mi yormaliyim demeye başladım, sadece üzerine gidince bir konunun kötü hissediyorum.Yani sonuçta düşünüyoruz ona engel olamayız aklımıza gelen şeylere de engel olamayiz demi hocam

24-03-2022

Merhaba düşünceler tvdeki altyazılar gibi sürekli zihinden geçip durur. Ama bir oradan bazıları seçip bunları kendimimce yorumlarsak, sonrasında o düşünceden kaçmak içi elimizden geleni yapıyoruz. Bu da tekrarlayıcı hareketleri arttırıyor. O düşünceleri akıp gitmesine izin versek sonrasında kaçmak için bu kadar yorulmayız.


23-03-2022
Geri donusleriniz cok önemli

Annem 46 yasinda bu atagi bizim gordugumuz ilk nisan telasinda gecirdi agliyordu yatiyordu titriyordu sinir bosalmasi sandik acemiydi gerildi diye yorumlamistik normal gecen güldügü bi aksamin gecesinde kucuk kardesim aglayarak beni cagirdi annem aglayarak sunlari diyordu ; Herkesi oldurucem(3 4 tekrar ) abini cagir beni gotursun ben burda durmak istemiyorum basim agriyo diyerek basini tutarak uyudu ilk basvuracagim burasi oldu ailevi olsun eş sıkıntısı olsun çok çekti babam var evde saglikli ama bir evin yükü annemde zamaninda ustune kuma da gelmis dayaklar yemis bir kadindir cocuklugumdan ipten annemi cekmisligim var bunaldigina eminim ama bu olan travma beni cok korkuttu yardimlariniza ihtiyacimiz var . Tesekkur ederim iyi calismalar dilerim

23-03-2022

Merhabalar annenizi bir psikiyatrist görmeli.İlaç desteği gerektiğini düşünüyorum. Sonrasında psikoterapi almasını süreci daha sağlıklı yönetebilirsiniz.


15-03-2022
Yüz kızarması

Merhaba insanlarla konuşurken aniden yüzüm kızarmaya başlıyor ateş basıyor bu durum günlük hayatımı çok etkiliyor 4 yıl önce bir roacuttane tedavisi gördüm tedaviye başladığım ilk günlerde başladı bu sorunda 4 yıldır benimle ilk başlarda geçer diye bekledim ama çok sıkılmaya başladım artık bu durumdan napmam lazım teşekkürler

15-03-2022

Merhaba bence terapi desteği almalısınız. Ücretsiz ön görüşmeye beklerim sizi.


14-03-2022
Annemin rahatsızlığı

Merhabalar ışıl hanım annem piskolojik olduğunu düşündüğümüz bir rahatsızlığa sahip her seferinde tedavi görüyor ama bu tekrarlayıp duruyor bir çözüme kavuşmadik bir türlü durmadan geçmişte yaşadığı durumları aklına getirip bunalıma giriyor yemekten uyumaktan kesiliyor bu dönemlerde para harcamayı çok önemsiyor kitap okumazken önüne kitapları koyup eline bir kalem alıp bir yandan okuyup bir yandan aşağılayıcı cümlelerin altını çiziyor etrafındaki insanlara kötü duyguları yükleniyor öfkeleniyor aşırı derecede mantıksız konuşmaya başlıyor tanıdık tanımadık kim olursa olsun geçmişini anlatıp yakınıyor ve sonra konuştuğu insanlara da öfkeleniyor gülüyor gülerken bir anda ağlamaya başlıyor normalde yaptığı herşeyden sıkılıp hiç yapmayacağı mantıksız davranışlar sergiliyor

14-03-2022

Merhabalar manik depresif bir hasta tarifliyorsunuz bana. Sanırım tanısı var ve ilaç tedavisi de alıyor. Her seferinde tedavi görmek değil de sürekli destek görmesi gerekiyormuş ya da tedavi yarıda kalıyormuş gibi düşündürdü yazdıklarınız bana. İlaç+ psikoterapi desteği gerekli gibi duruyor. Ön görüşmeye için beklerim düşünürseniz.


10-03-2022
saç yolma hastalığı

2 yıldır saçlarımı yoluyorum psikiyatriye gittim zepdrex verdi işe yaramadı tegretol verdi daha da saçlarımı yolmaya başladım ve herşeye sinirleniyorum kendimi iyi hissetmiyorum daha önce intihara kalkıştım hala aklımda intihar düşünceleri var sınavı kazanamadım mezuna kaldım yine kazanamayacağım diye korkuyorum ölmek istiyorum artık çok yoruldum

10-03-2022

Merhabalar Zorlu bir süreçten geçiyorsunuz, ilaç+ psikoterapi desteğine ihtiyacınız var gibi görünüyor. Terapi almayı ihmal etmeyin. Beklerim.


10-03-2022

Merhabalar.17 yasındayım.sürekli bedenimi yokluyor tuhaf bulduğum her seyi internetten arastırarak kendime hastalık buluyorum.doktora gidip saglikli oldugumu bilmem ragmen oluyor bu.sürekli icimden synı duayı tekrarlıyorum.kafamda düsünceler dönüp duruyor kovamıyorum düsünceleri.bazen de ic cekme istegi oluyor derin nefes almak istiyorum vucudumda tuhaflık buldugum an sıcak basıyor hemen kalkıp aglamak istiyorum en kucuk seyleri bile kafama takıyorum ne yapmam gerekiyor cevabınızı bekliyorum

10-03-2022

Merhabalar sağlık anksiyetisini tarifliyorsunuz. Sorunu psikoterapi alarak çözebilirsiniz.Gerekiyorsa ilaç desteği de yapılabilir. Ön görüşmeye beklerim.


Loading...
 • 19-05-2022


 • 13-05-2022


 • 05-05-2022


 • 05-05-2022


 • 29-04-2022


 • 21-04-2022


 • 21-04-2022


 • 13-04-2022


 • 10-04-2022


 • 09-04-2022


 • 08-04-2022


 • 25-03-2022


 • 21-03-2022


 • 18-03-2022


 • 16-03-2022


 • 12-03-2022


 • 12-03-2022


 • 10-03-2022


 • 08-03-2022


 • 08-03-2022


Loading...
jetklinik whatsapp