User Image

Klnk. Psk. Kübra Tarlacı

Psikoloji

(19)
 • Seans Ücreti : ₺150
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
6 Ağu
Cuma
7 Ağu
Cumartesi
8 Ağu
Pazar
9 Ağu
Pazartesi

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

  veya  

Deneyimler

Özgeçmiş

Merhaba, ben Klinik Psikolog ve aynı zamanda aile danışmanı Kübra Tarlacı. Psikoloji lisansımı 2016 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi'nde tamamladım. Ardından 2018 yılında İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji üzerine uzmanlığımı aldım. 2017 yılından bu yana aktif bir şekilde danışan kabul etmekteyim. Bireysel olarak yetişkin ve ergenler ile çalışmanın yanında aile danışmanlığı hizmeti de vermekteyim.  Bunların yanında WISC-4 Çocuklar İçin Zeka Ölçeği uygulama lisansım bulunmaktadır. Dileyen aileler iletişime geçebilirler.

 

Aldığım Eğitimler 

Aile Danışmanlığı Eğitimi – Marmara Üniversitesi

WISC-4 Çocuklar İçin Zeka Ölçeği – Türk Psikologlar Derneği

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi- Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği ( Hakan Türkçapar)

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Eğitimi – Nevin Dölek 

Travma ve Psikososyal Destek Eğitimi- Türk Psikologlar Derneği 

Resim ve Dansla Yaratıcı Psikoterapi

Pozitif Psikoloji ile Özbakım 

MMPI,Wısc-4, Beier Cümle Tamamlama, SCL-90, Denver-II, Bir İnsan Çiz, Metropolitan Okul Olgunluğu, Mini mental, Peabody, Porteus Labirenti, AGTE gibi testleri uygulamaktayım.

Son Makaleleri

 • Uzman/Hekim henüz makale yayınlamamıştır.

05-08-2021
Psikiyatri

Merhaba 6 senedir psikiyatri hapı velorin 45 mg kullanıyorum bırakalı 1 ay oldu fakat yan etkisi olarak Kas eklem agrısı halsizlik iç sıkıntısı huzursuzluk yaptı nasıl geçer bu

06-08-2021

Merhaba, psikiyatrik ilaçların aniden bırakılması birçok yan etkiyi beraberinde getirebiliyor. Var olan yan etkiler ve iyileşme süreci hakkında psikiyatrınız ile görüşmeniz çok daha iyi olacaktır. Bizlerin ilaç yazma ya da tavsiye etme izni olmadığından, süreç hakkında vereceğimiz bilgiler yeterli olmayabilir.


23-06-2021
Cinsel terapi

Merhabalar cinsel terapi desteğiniz mevcut mu ? Mevcut ise destek almak istiyorum ..

23-06-2021

Merhaba, cinsel terapi üzerine eğitim almadığım için maalesef yardımcı olamayacağım.


14-06-2021
Odaklanamiyorum

YKS sınavına gireceğim, 2. kez hazırlanıyorum. Elimden geldiği kadar çalıştım. Sınava çok az bir zaman kaldı ama benim odaklanmada sorunlarım olmaya başladı. Bir paragraf okurken aklıma baska bir şey geliyor ve paragrafı 3-4 kez okumak zorunda kalıyorum. Ve önümde bir nesne gördüğüm zaman onunla ilgili derin bir şeyler düşünüyorum. Mesela elimde bir kalem varsa o kaleme bakınca o kalemin yapım aşamalarını düşünüyorum, bu parça buraya nasıl takılmış veya o kalemi üreten kişinin nasıl bir hayatı var acaba falan diye saçma şeyler aklıma geliyor. Bunları düşünmemin bana hiçbir faydası yok ve zamanımı boş şeyler icin harcamış olmaktan çok rahatsız oluyorum. Sınava cok az bir süre var her gün deneme sınavina giriyorum ama artık çok sıkıldım. Sınavdayken soruları çözme isteği gelmiyor hiç içimden. Ya da bir anda heyecanlanıp farklı sorulara geçmek istiyorum sürekli sayfa değiştirmeye başlıyorum. Bu dediğim seyleri son zamanlarda yaşamaya başladım. Bu sınav benim için çok önemli, eğer başarırsam hayatım için cok önemli bir adım atmış olacağım. Benim en küçük hayallerim umutlarım bile bu sınava bağlı, ama son zamanlarda bu yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben de sizin gibi bir psikolog olmak istiyorum, umarım başarabilirim. Bu odaklanamama durumumdan nasıl kurtulabilirim?

16-06-2021

Merhabalar, tekrar sınava hazırlanan öğrencilerin büyük bir çoğunluğunda yaşadığı yoğun stresten ötürü son haftalarda böyle bir bıkkınlık , motivasyon kaybı görülebiliyor. Bunun gibi durumlarda benim önerim eğer belirlediğin bir hedef varsa çalışmadan önce kendini orayı kazanmış olarak düşünmen. Bir süre üniversiteyi, yeni hayatını ve okuyacağın bölümün güzel yanlarını hayal et. Tabi bu hayali çok uzatmamak gerek yoksa çalışmaya başlayamazsın :) 15 dakika gibi bir süre yeterli olacaktır. Sonrasında çözeceğin soruları ya da denemeyi bu hayale seni götürecek bir basamak olarak düşün. Daha önce denemediysen eğer nefes ve vücut gevşeme egzersizlerini öneririm. Doğru bir nefes alış verişi ve fiziksel olarak hazır bir vücut odaklanmanı daha kolaylaştıracaktır. Soru çözerken ufak detaylara takılmaya başladığında kendine '' kontrolün bende'' diyerek küçük uyarılarda bulun. Motivasyon sürecinde beynimiz bize o an daha çok zevk verecek şey ne ise dikkatini ona yönlendirir. Ders çalışma, soru çözme gibi aktiviteler ona sıkıcı geldiği için , o sıkıntıdan kaçmak adına 8 yaşındaki doğum günü partini bile düşündürebilir. Bunun önü geçebilmek için yukarıda bahsettiğim gibi kontrol hatırlatması yapabilir ve deneme bitiminde kendini küçük ödüllendirmeler ile bir miktar daha motive olabilirsin. Herkesin motivasyon süreçleri ve bunu yönetme biçimi farklıdır. Seni motive eden şeyleri bilip buna göre bir düzenleme yapman işe yarayabilir. Eğer tüm bunlar bir fark yaratmaz ve çözüm bulamıyor olursan destek için bir uzmandan seans alabilirsin. Hayallerine kavuşman dileğiyle. Şimdiden başarılar dilerim :)


01-06-2021
Ilişki sorunları

Erkek arkadaşımla sorunlarımızı aşmak da zorlanıyoruz 1.5 yıldır birlikteyiz ilişkinin başlarında olan sorunlarımızın etkisini bugün de görebiliyoruz zaman geçtikçe etkisi daha fazla oluyor birbirimizi sevsek de düşüncelerimiz çok yogun oluyor özellikle erkek arkadaşım düşüncelerine engel olamıyor buna bağlı olarak öfkesini de kontrol edemiyor

05-06-2021

Bu konuda yapılabilecek ilk şey öncelikle sizi zorlayan sorunları belirlemek. Ardından bu konuları neden çözümleyemiyorsunuz ? Bu konuları konuşurken kurduğunuz iletişim çok önemli. Olabildiğince saygı çerçevesinde , birbirinizi suçlamadan ve ne hissettiğinizi , ihtiyaçlarınızı karşı tarafa doğru şekilde belirterek biraz da olsa çözüm yolunda adım atabilirsiniz. Lakin bütün bunlara rağmen sorunlar çözülmüyor ve ilişkide gün geçtikçe sıkıntılar artıyorsa , bir uzman eşliğinde bunları konuşmanızı öneririm. Sorunları farklı açılardan görebilmek, iletişimde herhangi bir sıkıntı varsa bunu daha iyi hale getirmek ve ilişkinin devamı için neler yapılabileceğini öğrenmek adına çift terapisi size yardımcı olabilir.


31-05-2021
NEDEN BÖYLE DAVRANIYORUM

Sürekli kendimi ezme durumu halindeyim insanların bana normal bakışlarını bile kafamda kurup benimle dalga geçiyorlarmış gibi düşünüyorum kendimi azıcık bile sevmiyorum sevemiyorum sürekli kendimi aşağılayıp herkesi kendimden üstün görüyorum insanların yorumlarını çok takıyorum

31-05-2021

Merhaba, bu davranışlarınız birçok sebepten kaynaklı olabilir. Öncelikle bu yargılamaları iyi ayırt etmek gerek. Bunlar öğrenilmiş bir davranış mı ( sürekli yargılayan birileriyle mi beraberdiniz ? ) yoksa zaman içerisinde yaşadığınız bir takım olumsuz deneyimlerden ötürü mü kendinizi yargılamaya başladınız ? Cevabın yönüne göre bir uzman ile birlikte sebepleri üzerine çalışıp bu durumu büyük oranda kontrol altına alabilirsiniz.


21-05-2021
Utangaçlık

Merhaba, ben sevgilim olduğunda yanında rahat olamıyorum, kendim olamıyorum. Yeni tanıştığım insanların yanında genellikle toplu gruplar oluyor bunlar, aynı şekilde rahat olamıyorum. Elimi kolumu nereye koyacağımı, ne konuşacağımı bilmiyorum, geriliyorum. Arkadaş çevremde konuşkan eğlenceli sosyal bir insanım neden bazı ortamlarda bunu yaşıyorum. Bu normal bir şey mi yoksa destek almam gerekiyor mu ?

21-05-2021

Merhaba, birçok insan yeni bir ortama girerken, yeni biriyle tanıştığında ilk başlarda çekingenlik yaşayabilir. Lakin bir zaman sonra bu çekingenlik günlük hayatına ve ilişkilerine ciddi derecede etki edecek boyutta ve süreklilik arz ediyorsa o zaman üzerine bir düşünmek gerek. Duygusal bir ilişkide rahat olmak ve kendin gibi davranabilmek önemlidir. Hem sizde hem de ilişkinizde ciddi farklar yaratır. Bu rahat olamama durumu sizden mi yoksa partnerinizin yapısından mı kaynaklı ? Sosyal ortamlarda sizi bu kadar geren şey nedir ? Cevaplar konusunda emin olamıyorsanız bir uzman eşliğinde bu konuları değerlendirebilirsiniz.


19-05-2021
Ara vermek

Merhabalar 2bucuk yıllık sevgiliyiz 1yil oldu nisanlanali her sürekli kavga ve tartismalarimiz oluyor en son ki tartışmada tartışırken bana 1ay ara vermek istediğini söyledi bunun yanlış bir karar olduğunu aranın benim için saçma olduğunu çözüm odaklı yanassamda vazgeçmedi hatan var diye tutturdu ve bunu söyledi ne yapmam gerek ben ara vermek istemiyorum biticekse bitmesini ara verip de üzülmek istemiyorum ne yapmam ve nasıl davranmam lazım

21-05-2021

Merhabalar, öncelikle bu tartışmalarınızın nedenini bir gözden geçirmenizi öneririm. Neden sürekli tartışıyorsunuz ? Bu tartışmalar sizi çözüme ulaştırıyor mu ? Nişanlı nız neden ara vermek istiyor ? Onun için ara vermek tam olarak ne demek ? bu gibi soruların yanıtları çok önemli. Var olan iletişim probleminiz için karşı tarafı suçlamadan, anlayışlı ve net bir dil kullanmanız bir nebze de olsa sakin bir iletişim kurmanızı sağlayabilir. Onun ilişkide gördüğü sorunları önemsediğinizi ve bu sorunları çözmek için beraber neler yapabileceğinizi düşünün. Tartışmalar yine de devam ederse belki de bir çift seansına gitmek sizin için faydalı olacaktır. Çözümleyemediğiniz olayları bir terapist ile yeniden değerlendirmek ilişkiniz hakkında daha sağlıklı kararlar vermenizi sağlayacaktır.


07-05-2021
İrritabl barsak sendromu

Merhabalar , yaklaşık 1 yılı aşkın süredir irritabl barsak sendromu hastasıyım. Sosyal yaşantım o kadar çok etkilendi ki dışarı çıkamaz hale geldim. İlaçlardan , fodmap diyetine kadar herşeyi yaptım ama bir sonuca ulaşamadım. Bu konu hakkında ne önerirsiniz?

08-05-2021

Merhabalar, öncelikle alanında yetkin bir beslenme uzmanına gitmenizi öneririm. Daha sonrasında bu sendromun yaşanmasına sebep olan psikolojik faktörler varsa eğer onlar için uzman bir psikolog ile stres, kaygı vb durumları çalışarak psikolojik anlamda tedavinizi destekleyebilirsiniz.


05-05-2021
Ruhsal

Hocam kendimi çocukluktan beri kadın gibi hissediyorum, giyiyorum bununla nasıl bir mücadele edicem bana yardımcı olabilirmisiniz

06-05-2021

Eğer baskıcı bir çevrede değilsen ve sana zarar verecek birileri yoksa çevrende bu mücadele gerektirecek bir durum değil. Kendini olduğun gibi kabul etmek çözümün ilk adımı olacaktır. Ardından kendini nasıl iyi hissediyorsan, nasıl mutlu olacaksan ona göre yaşamına devam etmeni öneririm.


Loading...
 • 10-07-2021

  Kübra hanım sizi hem çok güzel dinliyor, hem de çok güzel analiz edip çözümler sunuyor. Özellikle bizim toplumumuzda kendinizi anlatıp açmak bu kadar zorken, ona her şeyi anlatma isteği duyuyorsunuz. Teşekkürler…


 • 23-06-2021

  Kübra Hanım sıcak bir yaklaşımla çok yardımcı oldu. Çok memnun kaldım. Allah razı olsun.


 • 21-05-2021

  Bugün üçüncü görüşmemizdi Kübra Hanım'la. Doğru soruları sorarak, kendimle ilgili cevaplara ulaşmamda müthiş yardımı oluyor . Haftaya yapacağımız görüşmeyi de merakla bekliyorum .


 • 11-05-2021

  Bilgilendirici güzel bir deneyimdi.


 • 09-05-2021

  Kübra Hanımın rahatlatan bir enerjisi var. İlk andan itibaren sanki bir arkadaşınızla konuşuyor hissini alıyorsunuz. Yönlendirdiği sorularla sizi düşünmeye sevk ediyor. İyi geleceğini umuyorum.


 • 04-05-2021

  kübra hanım ile 50 dakika boyunca keyifli bir sohbet yaptık, güler yüzü ile karşı tarafa her şeyi anlatmaya teşvik ediyor. Farkında olmadan yaşanılan durumları-sebeplerini kendimizin fark etmesini sağlıyor.


 • 30-06-2021


 • 18-06-2021


 • 10-06-2021


 • 30-05-2021


 • 29-05-2021


 • 21-05-2021


 • 20-05-2021


 • 19-05-2021


 • 18-05-2021


 • 12-05-2021


 • 07-05-2021


 • 06-05-2021


 • 21-04-2021


Loading...