User Image

Zekiye Güç

Psikolog / Aile Danışmanı

(147)
 • Online Seans Ücreti : ₺189
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
24 May
Salı
25 May
Çarşamba
26 May
Perşembe
27 May
Cuma
11:00 11:00 11:00 11:00
12:00 12:00 12:00 12:00
13:00 13:00 13:00 13:00
14:00 14:00 14:00 14:00
15:00 15:00 15:00 15:00
16:00 16:00 16:00 16:00
17:00 17:00 17:00 17:00
18:00 18:00 18:00 18:00
19:00 19:00 19:00 19:00
20:00 20:00 20:00 20:00
21:00 21:00 21:00 21:00
22:00 22:00
  veya  

Özgeçmiş

Ben Psikolog Zekiye Güç. Psikoloji lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesinde Pedagojik Formasyon Eğitimi, Yıldız Teknik Üniversitesinde Aile Danışmanlığı eğitimi aldım. Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) uygulayıcısıyım. 

Çocuk / Genç / Yetişkin danışan görmekteyim.

 

EĞİTİMLER

•İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji Lisans Eğitimi

•İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Lisans Eğitimi

•Yıldız Teknik Üniversitesi  Aile Danışmanlığı Eğitimi

•Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi 

•Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Eğitimi

• MMPI Minnesota Çok Yönlü Kişilik Testi-

•Oyun Terapisi Eğitimi 

•Moxo Dikkat Testi

•Objektif / Projektif Çocuk Testleri Eğitimi-  (Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Gesell Gelişim Testi, Okht, AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri) Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, D2 Dikkat Testi , Catell 2-A Zeka Testi,  Frostig Görsel Algılama Testi, CAT, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği )

22-05-2022
Panik atak

Merhabalar 24 yaşındayım Babam vefat ettikten 1 bucuk yıl sonra panik atak oluştu bende 2 aydır fazlalaştı Ne yapmam gerekiyor onu yenmem için ? Sürekli yemek yeme isteği oluştu , kan şekerim düşüyormuş gibi geliyor , baş dönmesi, mide ağrısı, el titremesi de uluyor, içimde korku var Sürekli

22-05-2022

Merhaba öncelikle babanıza Allah rahmet eylesin. Panik atağa bir çok durum neden olabiliyorken, tetiklemek konusunda da etken olan bir çok neden olabiliyor. Panik atak tedavisinde terapi ile olumlu sonuçlar alıyoruz. Sizin atak geçirmenize neden olan durumları bilmeden söyleyeceklerim ne yazık ki kısıtlı kalacak. Uygun olduğunuz bir zaman için randevu oluşturabilirseniz sürecinize eşlik etmeyi isterim. Sevgiler :)


21-05-2022
İçe kapanıklık

Baskıcı bir çevrem var. Kendimi içe kapanık durumundan nasıl kurtarabilirim.

22-05-2022

Merhaba çevrenizin sizin üzerinizde hangi konularda baskı hissettirdiğini düşünüyorsunuz? O kişiler ile bunu konuşabilir misiniz? Yanıt verebilmek için fazla kısıtlı bilgiye sahibim. Bu konuyu seans ortamında ele almak daha işlevsel olacaktır. Özgüven konusu ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. https://www.jetklinik.com/blog/ozguven-eksikligi-ve-tedavisi Sevgiler. :)


08-05-2022
İlişki

Merhaba. Benim nişanlanacağım adamın annesi beni istemiyor ve bunu gösteren davranışlar sergiliyor. Benim ona karşı davranışım ve erkek arkadaşıma davranışım nasıl olmalı?

09-05-2022

Merhaba “Erkek arkadaşınızın annesinin bu birlikteliği istemiyor olmasının nedenleri hakkında bilginiz var mı? Sevgilinizin başka kardeşleri var mı? Annesinin ilk kez deneyimlediği bir süreç mi? Siz kaç yaşındasınız? “ gibi daha bir çok sorunun yanıtına ihtiyacım var. Bu önemli ve hassas bir konu ilk müsaitliğinizde randevu oluşturabilirseniz karşılıklı bir şekilde görüşmemiz daha sağlıklı olacaktır. Detayları bilmediğim için onlara karşı davranışlarınız hakkında bir şey söyleyemiyorum ancak bu süreçte kendinize karşı şefkatle davranmayı ihmal etmeyin :) Sevgiler


08-05-2022
Kişisel destek

Kendi kendime çok konuşuyorum ve bu beni yıpratmaya başladı gögsüm daralıyor yanlızlık korkusu tedirginlik yardım almam gerekir mi ? Hiçbirşeyi takmamak istiyorum akışına bırakmak istiyorum ama olmuyor .

08-05-2022

Merhaba hayatımızı zorlaştırdığını düşündüğümüz her konuda terapi alabiliriz. Siz de içinde bulunduğunuz bu durumun sizi yıprattığını ifade etmişsiniz. Terapi desteği almanız faydalı olabilir. Sevgiler


27-04-2022
aile baskısı

merhaba ben 15 yaşında bir öğrenciyim ve aile baskısı çok fazla yaşıyorum kendimi kullanılan bir oyuncakmış gibi hissediyorum her gün gittikçe boğuluyorum hayattan soğudum ne yapmalıyım artık dayanamıyorum en sonunda kaçıcam

Reddedilme sebebi: Resit olmayan danisan

28-04-2022

Merhaba aileniz sizin bu şekilde hissettiğinizin farkında mı? Çatışmadan güzel bir iletişimle içinde bulunduğunuz durumun size nasıl hissettirdiğini ifade edebilirsiniz. Onlar da size baskı hissettiren bu davranışlarının asıl nedenlerini anlatabilirler. Birbirinizi anlamanız bu süreci daha kolay geçirmenize yardımcı olacaktır. Bu süreci tek başınıza yönetemeyeceğinizi düşünüyorsanız ailenizi bu konuda birlikte terapi almaya teşvik edebilirsiniz. Sevgiler :)


25-04-2022
Kekemelik

Zekiye hanım merhaba, 23 nisan'da ön görüşme yapmıştık. Size sormak istediğim bir soru var. Duygu durumumla ilgili bir çalışma yapabileceğimizi söylemiştiniz. Peki kekemeliğimle ilgili konuşma bozukluğum ile ilgili bir çalışma yapabilirmiyiz bu konuda da yardımcı olabilirmisiniz?

25-04-2022

Merhaba görüşmemizde yoğun bir kekeleme hali gözlemlemedim. Heyecanlanma, sinirlenme gibi durumlarda yoğunlaşıyor sanırım. Kekemelik konusu ağırlıklı olarak dil ve konuşma terapisinin alanına girdiği için ben multidisipliner bir çalışma yapılmasının yani dil konuşma terapisiyle birlikte psikoterapi alınmasının daha iyi bir sonuç vereceğini düşünüyorum. Psikoterapi ile kekemeliği artırabilecek düşünce biçimlerini bulabilir ve değiştirmeyi hedefleyebiliriz. Ek olarak kekelemenin vermiş olduğu bir stres veya özgüven sorunu varsa bunlara yönelik çalışabiliriz. Sevgiler.


24-04-2022
ÖSYM sınavına hazırliyorum

Ben bir öğrenci olarak sizden bir ricam var Bana yardımcı olursanız çok sevinirim ÖSYM sınavına hazırliyorum bir türlü dersime odaklanmiyorum 3haftadir Dersim'de sıkılıyorum yapamıyorum. Dersim'de bazı konularım kalmış bir türlüdür bitiremiyorum sorularımı çözemiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz sınava az kaldı böyle gidersem zamanımı boşa harcamış olurum..

25-04-2022

Merhaba sınava hazırlık süreci yaşam döngümüzdeki zorlu süreçlerden biridir. Başlangıçtaki motivasyonu her zaman aynı şekilde korumak mümkün olmayabilir. Motivasyonunuzu azaltan, odaklanmanızı güçleştiren etkenleri tespit edebilir, motivasyon kaynaklarınızı birlikte değerlendirebiliriz. İlk müsaitliğiniz için randevu oluşturabilirseniz sürecinize eşlik etmeyi isterim. Sevgiler :)


24-04-2022
ne yapmalıyım

2 yıllık ilişkim var öncesinde 2 defa normal bulduğumuzda yakalandık 2 gün önce fln da aynı olay bidaha oldu akrabası tarafından görüldük bu durumdan çok rahatsız yazdıklarıma cvp vermiyor konuşmuyor 2 gündür ne yapmalıyım

24-04-2022

Merhaba kaç yaşındasınız bilmiyorum bu sorunun yanıtında yaş konusu önemli bir yer alıyor. İlişkinizde iletişim noktasında farklı sorunlar var mıydı? Tek sorun biri tarafından görülmüş olmaksa kız arkadaşınıza korkmuş ya da tedirgin hissetmiş olabileceğini anladığınızı ama onu sevdiğinizi ve bu şekilde bitmesini istemediğinizi, daha dikkatli olabileceğinizi söyleyerek ona destek olduğunuzu ifade edebilirsiniz. Yaşınızı ve ilişkinize dair detayları bilmediğim için söyleyebileceklerim de sınırlı kalıyor. İlişkinin detaylarını, bu süreçte sizin neler yaşayıp, hissettiğinizi ve de yapılabilecekleri konuştuğumuz bir seans için randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler :)


22-04-2022
..

Merhaba 15 yaşındayım ve her zaman özgüven eksikligim olmuştur bunun dış görünüşümden kaynaklandığını düşünüyordum ama gittikçe iletmeye başladığında yani toplum içine çıkamıyorum,insanlarla muhabbet kuramıyorum,çenem geride olduğu için hiç bir şekilde gülemiyorum ve dahası nasıl bu sorunun üstesinden gelirim bilmiyorum. Elimde olmadan sürekli kendimi başkalariyla kiyaslıyorum kendimi sevemiyorum. Hayatımda en çok istediğim şey diş teli takabilmek belki o zaman bu sorunları yavaş yavaş atlatabilirim ama bunu aileme anlatamıyorum çok hafife alıyorlar ne kadar dil döksem de telimi takmıyorlar utanıyorum artık görünüşümden yüzümü değiştirmeyi o kadar çok isterdim ki

25-04-2022

Merhaba ailenizin durumu hafife aldığını ifade etmişsiniz. Siz onların çocuğu olduğunuz için her haliniz onlar için güzel, özel olmalı. Ancak yazdıklarınız, bu durumun sizin farklı kaçınma davranışlarında bulunmanıza neden olduğunu düşündürdü. Ailenizle durumun ciddiyeti hakkında görüşebilirsiniz. Dilerseniz bireysel, dilerseniz de ailenizle birlikte bir öngörüşme randevusu oluşturabilirseniz süreci birlikte değerlendirebiliriz.


22-04-2022
Takıntı

Takıntı geçermi bu mümkünmü konuşarak ilaçsız geçebileceğine inanıyormusunuz.

22-04-2022

Merhaba bu takıntının ne olduğu, ne zaman başladığı, ne kadar süredir devam ettiğine bağlı olarak değişkenlik gösteren bir durumdur. Takıntının boyutu ve sıklığı da bu süreçte etkendir. Daha detaylı ve net bir bilgi için randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.


22-04-2022
Oğlum bana neden bunu söyledi?

Eşim 4 ay evvel biraz kalıcam diye baba evine gitti,boşanma kararı aldı. Bu süre içerisinde 4 yaşına girmek üzere olan oğlumu yanıma 1 hafta yatılı almaya gittim hafta sonları gömrmeye gittim bütün ihtiyaçlarını karşılıyorum gezmeye eğlenmeye götürüyorum yaklaşık 2 haftadır görmeye gidemedim görüntülü arıyorum bugün bana "Baba beni terk ettin" dedi bende ona ben seni de sizi de terk etmedim dedim bana bunu neden söylüyor olabilir bu yaş da terk etme terk edilmeyi nereden bilebilir

22-04-2022

Çocuğunuzun bunu nereden bildiğini bilemiyorum tabi ama bu süreçte yıpranmaması için anne babanın birbiriyle olan çatışması çocuk üzerinden devam etmemelidir. Örnek durum “baban bizi terk etti “ diye çocuğa söylenmesi ya da bu duruma karşılık “ben sizi terketmedim oğlum annen gitmeyi tercih etti. Ben evimizde bekliyorum“ dememek gerekiyor. Bu durum çocuk için karmaşa olmaması için, boşanma kararı netleştiyse onun anlayabileceği cümlelere açıklayınız. Konuyla ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. https://www.jetklinik.com/blog/bosanma-cocuga-nasil-aktarilmali Sevgiler.


20-04-2022
Eşimin tepkileri sizce ne anlama geliyor?

Merhaba Zekiye hanım, ben Ensar daha önce görüşme sağlamlaştık eşime anlaşmalı boşanmayı kabul ederim ancak ortak velayet ve evliliğin durumunda velayetin bana verilmesini istiyorum dedikten sonra eşim bana hitap tarzını değiştirmeye başladı yani "Bey" ve sizli bizli tarz da konuşuyor sebebine anlam veremedim,bir de hala ona aldığım eşyaları kullanıyor buna da anlam veremiyorum. Ayrıca kendisine bayram için içim el vermedi ama hediye olarak elbise alıp göndermek istiyorum bu durum onu kızdırır mı?

20-04-2022

Merhaba Ensar Bey eşiniz saygıyı bozmadan mesafe koymak istediğini belirtmek maksatlı “Ensar Bey” şeklinde hitap ediyor olmalı. Evliliğiniz süresince hayatlarınız bir bütündü kendisi çalışmıyor olduğu için aslında bir çok şeyi siz almış oluyorsunuz. Eşiniz o eşyalar için “ bunu Ensar almıştı kullanmayayım” demek yerine ona bir anlam yüklemeden, sadece o ürünü sevdiği için kullanıyor olabilir. Siz rahatsız oluyorsanız ya da sebebini ondan duymak istiyorsanız kendisine de sorabilirsiniz. Beklentisiz bir şekilde sadece içinizden geldiği için hediyeleşmek, birine kıymet vermek güzeldir. Ancak geldiğiniz son noktada eşiniz buna nasıl bir tepki verir bilemiyorum. Eşinizi siz daha iyi tanıyorsunuz. Sevgiler.


19-04-2022
Nişanlım ve ben

Nişanlımla 2 yıllık uzak mesafe ilişkisinin ardından nişanlandık. Nişan döneminde her şeyin üst üste gelmesi Bi takım sıkıntılar yarattı nişanlıma biraz baksın yaptım şehir değişikliği VS derken Bi yerde patlak verdi ve ayrılmaya karar verdik. Ama dayanamadık barıştık. Benim ailem kesinlikle karşı çıkıyor ama biz gizli gizli görüşüyoruz. İkimiz de psikolojik olarak çok yıprandık napmamız lazım nasıl Bi yol izlememiz lazım bilmiyoruz. Kaçmak gibi zor duruma sokacak şeyler yapmak istemiyoruz. Ailemi ikna etmek istiyorum yapabilir miyim bilmiyorum gerçekten çok zor durumdayım

19-04-2022

Merhaba ifade ettiğiniz gibi her iki taraf için de yıpratıcı bir süreç. Siz peki ilişkideki sorunları çözme becerilerinizi geliştirebildiniz mi? Yani bu ilişki için oturmuş, sağlıklı bir ilişki diyebilir miyiz? Ailenizin istememe nedenleri neler? Seans ortamında bu soruların yanıtlarını karşılıklı olarak konuşup, süreci birlikte değerlendirmek isterim. İlk müsaitliğinizde randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler :)


19-04-2022
Nabmalıyım

Merhabalar uzun süredir ellerim titriyor sinirlerime hakim olamıyorum kalabalık ortamlarda duramıyorum herkes bakıyor gibi hissediyorum ve kafamda biri konuşuyor gibi oluyor anlık ruh değişimlerimde var nabmalıyım?nasıl kurtulucam bu durumdan bipolar olduğumu düşünmeye başladım artık

19-04-2022

Merhaba öncelikle bu durum üzerine araştırma yapıyorsanız, azaltmanızı önerebilirim çünkü bu tarz durumlarda yaşadığınız belirtileri aratarak yaptığınız araştırmalar yanıltıcı olduğu gibi üstüne kaygı düzeyinizi de yükseltir. En sağlıklı olan profesyonel bir destek almaya başlamanız olacaktır. Sevgiler :)


18-04-2022
Trıp atma alıskanlıgı ve duygusalsız umursamassız nasıl olunur

Umursamazlık ve duygusuzluk hemen herseyi aglamamak nasıl olunur

18-04-2022

Merhaba insan duyguları olan bir canlıdır. Bizi biz yapan şeylerden biri de duygularımız ve bu duygular sonucunda verdiğimiz tepkilerdir. Sizi etkileyen ve umursamaz olmak istemenize neden olan durumlar üzerinde konuşabiliriz dilerseniz. Sevgiler


16-04-2022
İlişki

Merhaba,ben Rabia. 20 yaşındayım 3 senelik bir ilişkim var.iliskinin ilk zamanlarında her şeyimiz çok iyiydi konuşma olarak da davranışsal olarak da bu süreç 6 ay falan sürdü kalan iki sene inanın burnumdan geldi. Bişey asla anlatamıyorum sadece büyük bir egosu var o ego duvarını yıkıp bişey söyleyemiyorum.kendisi hata yaptığında benim affetmem daha kısa süreli oluyor fakat kendisi benden kusursuz bı insan olmamı bekliyor.bazen aynı hatayı kendisinin de yapmasına rağmen tokat attığini biliyorum. çok çok fazla küfür ediyor ben artık bu durumda kendimi özgüvensiz her şeye tamam sensin diyerek kapatmaya çalışan içe kapanık bı insan haline geldim yaşadığım o tokatlari küfürleri aşağılanmalari kaldıramıyorum ama maalesef çok da seviyorum. Çok merhametlidir çok iyi bı insandır da ben narsist bı insan olduğunu düşünüyorum bırakmak da istemiyorum ne yapabilirim sizce lütfen cevap verirseniz çok memnun kalirim

16-04-2022

Merhaba Rabia Hanım çok güzel başladığını düşündüğünüz ilişkiniz sonrasında farklı bir sürece evrilerek size zarar veren bir hale gelmiş gibi görünüyor. Erkek arkadaşınız bu ilişkinin sizin açınızdan yıpratıcı bir hale geldiğinin farkında mı? Kendisinin bu yönde düşüncesi nedir? Bu ilişki bir bağlılık ile mi bağımlılık ile mi devam ediyor? Benim sevdiğim kişi şuan bu durumları yaşadığım kişi mi yoksa ben aslında ilk zamanlar güzel hisler yaşadığım sevgilime mi bu duyguları hissediyorum? Sorularını kendinize sorup düşünebilirsiniz. Özgüvensiz ve her şeye tamam diyerek içine kapanan biri haline geldiğinizi ifade ediyorsunuz. Bu süreçte bu ilişkinin size kattıkları, sizden götürdükleri neler? Sizin üzerinizdeki olumsuz etkilerini azaltmak ve ortadan kaldırmak için neler yapılabilir? Sorularının yanıtlarını birlikte arayabiliriz. İlk müsaitliğinizde bir öngörüşme randevusu oluşturabilirseniz sürecinize eşlik etmeyi isterim. Sevgiler :)


14-04-2022
Majör Depresyonla İlgili Bir Soru

Merhaba Zekiye Hanım, ben yaklaşık 1 saat önce size şöyle bir soru sormuştum, ''Merhaba, ben 16-18 yaşlarımdayken evimde ve salonda bazı cinsel içeriklere görüntülere bakmıştım, fakat daha sonra pişman oldum ve bir daha yapmadım, bu konuyu da hiç düşünmedim. Olayın üzerinden 6-7 yıl geçti ve bu olay 1 aydır çok fazla aklıma takılıyor. Kardeşim (o zaman 8-9 yaşlarındaydı) veya annem beni yanlışlıkla ben fark etmeden görmüşler midir? Eğer kardeşim beni gördüyse ben onu taciz mi etmiş olurum? Asla birinin beni görmesi ya da annemin ve kardeşimin o görüntüleri görmesi gibi bir amacım ve niyetim yoktu, dikkatsizlik ve hata ile oldu. O an kendi odamda ya da daha özel bir alanda değil de salonda olduğum için suçlu muyum? Yasada a)Bir çocuğa müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünleri veren ya da bunların içeriğini gösteren, okuyan, okutan veya dinleten, b) Bunların içeriklerini çocukların girebileceği veya görebileceği yerlerde ya da alenen gösteren, görülebilecek şekilde sergileyen, okuyan, okutan, söyleyen, söyleten'' kişilerin suçlu olacağı yazıyor. Ben suç mu işlemiş oldum? Ama kardeşimin görüp görmediğinden emin değilim, acaba kapıdan yanlışlıkla gördü mü diye endişeleniyorum. Ne olur bana yardım edin. Avukatlara soru soruyorum, kendi kendime mahkemeye gitmeyi ya da en sonunda intihar etmeyi düşünüyorum, çok çaresiz durumdayım. Bu arada kardeşim şu an gayet iyi ve sağlıklı, aramızdaki ilişki de çok iyi. Ama benim içim asla rahat etmiyor.'' Ben bu olayı 6-7 senedir hiç hatırlamıyor ve düşünmüyordum, fakat son 2 senedir dini takıntılar ve majör depresyonla mücadele ediyorum, psikiyatra da gittim hatta. Sürekli geçmişten bir şey kafama takılıyor, biri bitip biri başlıyor. En sonda ise bu konu aklıma takıldı. ''Failin özensiz davranışı ile bir çocuğun, müstehcen ürünü görmesi halinde kast, müstehcen ürünü çocuğa göstermek değildir. Bu nedenle suçun manevi unsuru bulunmadığından suç oluşmaz,'' gibi bir ifade buldum hukukla alakalı bir doktora tezinde. Fakat hala rahatlayamıyorum, kendimi bu dünyada hapse girmeliymişim, öbür dünyada ebedi cehennemlikmişim gibi hissediyorum. Çok uzun olduysa ve vaktinizi alıyorsam lütfen kusura bakmayın. Sizce benim içimde bulunduğum bu durum yaşadığım dini takıntı OKB sorunun bir parçası mı?

15-04-2022

Merhaba estağfurullah bir kısmı önceki soruyu kapsıyor zaten. Uzun olması ya da vakit alma durumu mevzu bahis değil. Sadece bir önceki yanıtta da belirttiğim gibi yazışmaktan ziyade seans ortamında değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır. Takdir edersiniz ki size dair kısıtlı bir bilgiyle söyleyebileceklerim de sınırlı oluyor. Psikiyatriste de gittiğinizi ifade etmişsiniz. İlaç tedavisi başlandı mı, devam ediyor musunuz bilmiyorum ancak terapi almanız faydalı olacaktır. Sevgiler


14-04-2022
Çaresizlik ve Ağır Depresyon

Merhaba, ben 16-18 yaşlarımdayken evimde ve salonda bazı cinsel içeriklere görüntülere bakmıştım, fakat daha sonra pişman oldum ve bir daha yapmadım, bu konuyu da hiç düşünmedim. Olayın üzerinden 6-7 yıl geçti ve bu olay 1 aydır çok fazla aklıma takılıyor. Kardeşim (o zaman 8-9 yaşlarındaydı) veya annem beni yanlışlıkla ben fark etmeden görmüşler midir? Eğer kardeşim beni gördüyse ben onu taciz mi etmiş olurum? Asla birinin beni görmesi ya da annemin ve kardeşimin o görüntüleri görmesi gibi bir amacım ve niyetim yoktu, dikkatsizlik ve hata ile oldu. O an kendi odamda ya da daha özel bir alanda değil de salonda olduğum için suçlu muyum? Yasada a)Bir çocuğa müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünleri veren ya da bunların içeriğini gösteren, okuyan, okutan veya dinleten, b) Bunların içeriklerini çocukların girebileceği veya görebileceği yerlerde ya da alenen gösteren, görülebilecek şekilde sergileyen, okuyan, okutan, söyleyen, söyleten'' kişilerin suçlu olacağı yazıyor. Ben suç mu işlemiş oldum? Ama kardeşimin görüp görmediğinden emin değilim, acaba kapıdan yanlışlıkla gördü mü diye endişeleniyorum. Ne olur bana yardım edin. Avukatlara soru soruyorum, kendi kendime mahkemeye gitmeyi ya da en sonunda intihar etmeyi düşünüyorum, çok çaresiz durumdayım. Bu arada kardeşim şu an gayet iyi ve sağlıklı, aramızdaki ilişki de çok iyi. Ama benim içim asla rahat etmiyor.

14-04-2022

Merhaba avukatlarla görüşme sağladığınızı ifade etmişsiniz sürecin hukuksal boyutunu onlar daha iyi bilirler. Ben sorunuzu psikoloji perspektifinden yanıtlayacak olursam ilk aklıma gelen soru: bu kadar zaman sonra bu durumu hatırlamanıza neden olan durum ne oldu? Bu durum suç mu değil mi sorusunun yanıtını bilmiyorum ancak hukuk sisteminde her suçun bir cezası varken ve hiç kimsenin ölüm cezasına çarptırılmadığını bu düzende sizin hayatınızı sonlandırmayı düşünmeniz ne kadar adil peki? Kaldı ki annenizin ve kardeşinizin görüp görmediğinden emin değilsiniz. Ne güzel ki kardeşiniz gayet iyi ve aranızda sağlıklı bir iletişim de var. Tüm bunlara karşın taşıdığınız bu suçluluk duygusunu seans ortamında konuşmak çok daha sağlıklı olacaktır. Müsait olduğunuz bir zaman dilimi için randevu oluşturabilirseniz sürecinize eşlik etmeyi isterim. Sevgiler :)


13-04-2022
Eşimin niyeti ne olabilir?

Merhaba Zekiye hanım ben Ensar daha önce görüşme yapmıştık eşim ile de görüşme sağlamıştınız, kendisinin isteği üzerine anlaşmalı boşanmayı kabul ettiğimi fakat ortak velayet ve evlenmesi durumunda doğrudan velayeti bana vermesini istediğimi belirttim sinirlendi bana ben seninle evlenirken evlilik sözleşmesi yaptım mı ay sonu davayı açıyorum istediği kadar sürsün gibi bir tepki gösterdi ne yapmaya çalışıyor anlamadım

13-04-2022

Merhaba Ensar Bey, eşiniz çocuğunuzun velayetini kaybetme ihtimalinin olmasını istemiyor. Sizin de ona şartlar sunmuş olmanızdan rahatsız olmuş gibi görünüyor. Anlaşmalı ya da çekişmeli, ne şekilde ve ne kadar sürerse sürsün ama sonuç olarak çoçuğunuz yanında olsun istiyor. Sevgiler


12-04-2022
kısıtlama

Hocam merhabalar yaklaşık 6 aylık bir ilişkim vardı 5 ay boyunca o beni kısıtladı ben onu kısıtladım 1 ay ayrı kaldık sonrasında bana haftada bir dışarı çkcaksn dedi ben kabul edemedim arkadaşlarmda knk kendini kısıtlatma ipleri elinde tut fln dedi benim yaşadığım yer küçük bir yer ve sonrasında biz konuştuk fln işte çık sma akşam 11 de gel diyor halen daha seviyorum hemde çok ama kısıtlanmakta istemiyorum arkadaşlarım belli kiminle oturup kalktığım belli halbu ki kız arkadaşımda yok olmazda o olmaynca kendimide yanlız hissediyorum yapıcak birşeyim de yok olmuyor da kendimi boşlukta gibi hissediyorum ben normalde eve 11.30-12 de girerim futbol maçı olur mesela o civarlarda biter yaşadğm yer köy gibi bir yer ona anlatsam kısıtlarım diyor normal değilmi diyor ayrıldık ama yaşanmışlıklar anılarımız hep bir köşede duruyor aklımın ucunda ve bitiremiyorum bir anda bitmiyor gerçekten sevdiğinede eminim hemde çok seviyor biliyorum ama kısıtlama mevzusu içten içe yiyior annem babam şu saate gel dese karşı çıkıyorum ama o dediği zaman kıyamıyorum ama buda benim zoruma gidiyor ne yapmalıyım hocam ayrılsam unutamıyorum kalsam kısıtlama var arada derede kaldım.

13-04-2022

Merhaba ilişkilerde ortak ve makul isteklere uyum gösterebilmek önemlidir ancak bunun boyutu kısıtlama olmamalıdır. Dile getirilen ve beklenen taleplerin mantığa uyan bir tarafının olması, gerekçelerin ifade edilmesi ve size de mantıklı gelmesi halinde kabul edebilirsiniz. Bunun adı ipleri vermek değildir. İlişkilerinize dair kararlar verirken üçüncü kişileri bu durumun dışında tutmaya özen gösterin. Kız arkadaşınız ile güzel bir şekilde konuşarak bana anlattığınız gibi kendisine de anlatabilir ve bu durumda birbirinizin hayatında olmamak mı yoksa bazı konularda uzlaşmak mı daha sağlıklı olur sorusunu birlikte değerlendirebilirsiniz. Tek başınıza uzlaşmakta zorluk yaşayacağınızı düşünüyorsanız, çift terapisi alabilirsiniz. Sevgiler :)


Loading...
 • 23-05-2022


 • 09-05-2022


 • 07-05-2022

  Teşekkür ederim kısa süreli konuşmada olsa biraz rahatladım çok sağolun güler yüzünüz ve konuşmanız için


 • 05-05-2022

  Çok sıcak kanlı ve güleryuzlu memnun kalmamak imkansız ☺️


 • 04-05-2022


 • 30-04-2022


 • 28-04-2022


 • 28-04-2022


 • 26-04-2022


 • 23-04-2022

  Henüz öngörüşme yaptık ama kendisi çok güleryüzlü çok iyi dinleyici.


 • 22-04-2022


 • 20-04-2022

  Zekiye hanıma kendimi değerli hissettirdiği ve tekrardan çaba sarfetmmde güç verdiği için kendisine çok teşekkür ediyorum iyiki varsınz


 • 19-04-2022

  Çok içten güleryüzlü çözüm arayan bir psikolog


 • 18-04-2022


 • 16-04-2022


 • 16-04-2022


 • 12-04-2022


 • 10-04-2022

  Görüşmeme devam etmek istiyorum


 • 09-04-2022

  Çok içten,samimi ve kibar bir hanımefendi rahatlıkla durumunuzu kendisi ile paylaşabilirsiniz. Psikolog,doktor ya da bir yabancı biri gibi düşünmeyin bir arkadaş gibi sizi dinleyip yardımcı oluyor


 • 08-04-2022


Loading...
jetklinik whatsapp