User Image

Mustafa Can Ünüvar

Uzman Klinik Psikolog

(4)
 • Online Seans Ücreti : ₺189
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
14 Ağu
Pazar
15 Ağu
Pazartesi
16 Ağu
Salı

14:00
Müsait
14:00
Müsait

15:00
Müsait
15:00
Müsait

16:00
Müsait
16:00
Müsait

17:00
Müsait
17:00
Müsait
  veya  

Özgeçmiş

Uzm. Kl. Psk.Mustafa Can Ünüvar, Burdur Ercan Akın Fen Lisesi mezunudur. Lisans eğitimini Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümünde burslu statüde tamamlayarak Psikolog unvanını almıştır. Kent Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji alanında Psikiyatrist Mehmet Sungur hocanın öğrencisi olarak yüksek lisans aşamasını tamamlamıştır. Halen CİSED tarafından verilen Cinsel Terapist eğitimlerine devam etmektedir. Alanı ile ilgili olarak yaygın eğitim kapsamında çok sayıda seminere katılmış ve çeşitli kongrelerde bildiri sunumu yapmıştır.  Ayrıca öğrenme güçlüğü ve disleksi alanında çeşitli eğitimler alan Mustafa can Ünüvar PREP- lisanslı uygulayıcısıdır.

Mesleki çalışmalarına Ünüvar Psikoloji'de devam etmektedir.

Son Makaleleri

 • Uzman/Hekim henüz makale yayınlamamıştır.

  • Merhabalar. Partnerinizin intihar düşüncelerinin ve planlarının olması önemli bir durum. Bir psikiyatri uzmanıyla birlikte süreci götürmek, önemlidir. Ancak yardım isteme durumu kişisel bir karar. Maalesef çevremizde de yardıma ihtiyacı olan insanlar olsa bile onları bir uzmanla görüşmeye ikna etmek zor olabiliyor. iyi günler dilerim

  • Merhabalar. Cinsellik hayatımızın bir parçası ve keyif aldığımız bir parça. Ancak dürtüsel olarak bulunduğumuz cinsel davranışlar, bizde olumsuz duygular yaratabilir. Böyle bir durumda da psikoterapi süreci faydalı olacaktır. İyi günler dilerim :)

  • Merhabalar. Olumlu duygularımız kadar olumsuz duygularımız da hayatımızın bir parçası. Bahsettiğiniz durumda kızınızın korku ve kaygı duyguları hissetmesi yaşantımızın bir parçası. Ancak hissedilen bu duyguların şiddetinin aşırıya kaçtıpını düşündüğünüz ve kızınızın günlük hayatını etkilediğini gözlemlediğiniz durumda bir uzmana başvurulması düşünülebilir. İyi günler dilerim☺️

  • Merhabalar. Hayatımızda olumlu duygular kadar korku, kaygı, stres gibi olumsuz duygularımız da vardır. Olumsuz duyguların hayatımızda işe yarayan tarafları da vardır. Örneğin kaygı duygumuz, gelecek olaylarla ilgili önlem almamızı sağlar. Ancak kaygı duygumuzu olması gerekenden daha fazla hissettiğimiz durumlarda hayatımızı olumsuz etkiler. Seanslarda amacımız kaygı duygusunu yok etmek değil, kaygı seviyemizi işlevsel bir hale getirmek olacaktır. Olumsuz duygularımızla ilgili psikoterapi desteği almak , bu duygularımızı düzenleme adına güzel adımlar olacaktır. Daha detaylı bilgi için ücretsiz ön görüşme imanımızdan yararlanabilirsiniz. İyi günler dilerim :)

  • Merhabalar. Psikologlar olarak ilaç yazma ve ya önerme yetkimiz yok. Bu durum için bir psikiyatri uzmanıyla iletişime geçmek daha uygun olur. İyi günler dilerim

  • Merhabalar. Günlük yaşantımızda bazı duygular hissederiz. Bu duyguları hissettiğimizi anlamak kolaydır. Çünkü kalp çarpıntısı, mide ağrısı, ateş basması, gerginlik gibi fiziksel semptomlar da duygularımıza eşlik eder. Ancak hissettiğimiz her duygunun altında yatan düşüncelerimiz vardır. Bu düşünceler bazı durumlarda o kadar otomatikleşmişdir ki bu düşüncelerimizi fark edemeyiz. Terapi süreçlerinin bir kısmını bu düşünceleri ve etkilerini fark etmek ve bunların yanında farklı düşünceler de oluşturmak yer alabilir. Her ilacın kişiye göre etkisi farklı olur ve bazı ilaçların etki etmesi zaman alabilir. Hayatımızda olumlu duygular kadar olumsuz duygular da vardır. Bazı olumsuz duygularımızın da işe yarayan tarafları vardır. Örneğin sınav stresi ve kaygısı yaşayan bir çocuk, bu kaygı sayesinde önlemler alır. Sınava çalışmasında etkili olur. Ancak hissettiğimiz duygu seviyesi, fazlalaştıkça bize zarar vermeye başlar. Aynı çocuk aşırı derecede kaygı ve stres yaşarsa, derslerine odaklanmakta zorluk yaşar. Umarım cevabım faydalı olmuştur. İyi günler dilerim :)

Loading...
 • 25-07-2022


 • 20-07-2022

  Mustafa bey sonuna kadar beni sabırla dinledi,çok rahat ve iyi hissettirdi. Seansla ilgili bilgilendirmeler yaparak güvenli bir ortam oluşturdu. Pozitif ve gerçekçi bakış açısı için teşekkür ederim.


 • 18-07-2022


 • 24-06-2022

  Ne kadar duygularımı yok saydığımı seanslarda anlamış oldum iyi bir dinleyici. kendisiyle sorunlarımı çözeceğimize inanıyorum. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Çok cana yakın kendisi psikologlara olan önyargımı azalttı . Teşekkür ederim.


Loading...
jetklinik whatsapp