User Image

Klnk. Psk. Betül Demirci

Psikoloji

(0)
  • Online Seans Ücreti : ₺100
  • Seans Süresi : 50 Dk
  • Ücretsiz Ön Görüşme
17 Oca
Pazartesi
18 Oca
Salı
19 Oca
Çarşamba
20 Oca
Perşembe

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

  veya  

Özgeçmiş

Okan Üniversitesinde lisansımı Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında tamamladım. Ardından yüksek lisansımı Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde 2020 yılında bitirdim. Tezli olarak yaptığım yüksek lisansımın tez konusu “Çocukluk Çağı Travmaları ve Anne/baba Kabul Reddinin Yetişkinlikteki Genel Yetkinlikle İlişkisinin İncelemesi’’dir. Şuan Uzman Klinik Psikolog olarak görevimi sürdürüyorum. Lisans hayatım boyunca hastaneler, rehabilitasyon merkezleri ve anaokullarında staj yaptım. Alanımla ilgili birçok projede aktif rol aldım. 5 yıldır özel okullarda, psikoterapi merkezlerinde aktif olarak çalışıyorum. Online psikolog olarak da görevimi devam ettiriyorum. Aile ve çift terapisi, çocuk ve ergen psikoterapileri, yetişkin terapileri alanında yetkinliğe sahibim. Ayrıca bu alandaki birçok testi uygulama yetkinliğine sahibim. Terapi noktasında Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü ile ilerliyorum. 
 

Son Makaleleri

  • Uzman/Hekim henüz makale yayınlamamıştır.

13-12-2021
Okb

Hocam merhaba ben birşey soracaktım Birkaç yıldır okb hastasıyım doktora gitmiştim fakat size birşey soracağım Mesela şunu öğrenmek istiyorum kafama çok takıldı, engellenemeyen düşünce ve düşünce takıntısı ile tekrarlanan bazı hareketler deniliyor bu hastalığı tanımlarken, sorum da şu olacak yani bu düşünceler vesvese tarzi düşünceler her insana geliyordur ama ben okb olduğum için rahatlama bakımından tekrarliyorumdur demi? Yoksa vesvese bu tür düşünceler kaygılar herkese uğruyordur heralde? Diye bir doktora sordu oda bana şu yanıtı verdi -Merhaba, bu tür düşünceler evet herkeste olabilir ama günlük hayatımızın işlevselliğini etkilemeye başladığı zaman, günün büyük bir bölümü bu düşücelerle geçtiği zaman bozukluk tanımına uygun olur. Bende bu kez bu sözü kafama takmaya başladım yani insanız sonuçta her an düşünüyoruz ve aklimiza olumsuz seylerde geliyor surekli yani vesvese yani bundan dolayı korkmamaliyim demi hocam aklima gelebilir herşey önemli olan hareketleri tekrarlamamak yoksa akila herşey gelebilir demi hocam?

14-12-2021

Merhaba; Öncelikle takıntı dediğimiz obsesyon, kişinin zihninden bir türlü atamadığı, yoğun sıkıntı veren, tekrarlayan düşünce, dürtülerdir. Takıntıların birçok görünümü vardır. Bu tekrar eden düşünce ve davranışlardan kurtulmak için ise kompülsiyon adı verdiğimiz davranışları sergileriz. Bazı kompülsiyonlar sadece zihinde tekrar ederken bazıları fiziksel olarak bir hareket, bir tik olarak ortaya çıkabilir. Aklınıza her şey gelebilir. Sizi zorlayan ve baş ededemediğiniz, uzun süre devam eden bir durumsa terapi desteği almanızı öneririm. İyi günler dilerim…


Loading...

    Hekim/Uzman için henüz yorum yapılmamış.

Loading...
jetklinik whatsapp