Uzman Psikolog Duygu Ay Taş

Duygu Ay Taş

Uzman Psikolog

(8)
 • Online Seans Ücreti : ₺999
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme Yap

Müsait : Tam seans veya ön görüşme yapılabilir.

Ön Görüşme : Sadece ön görüşme yapılabilir.

25 Şub
Pazar
26 Şub
Pazartesi
27 Şub
Salı

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

  veya  

Özgeçmiş

*Psikolog Ayşe Duygu Ay Taş, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 2015 yılında mezun olmuştur. 

*2021 yılında Atatürk Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bilim Dalında tezli yüksek lisansını tamamlayarak uzman olmaya hak kazanmıştır.

*Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi , Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri Kliniği, Çağlayan Adliyesi stajlarını tamamladıktan sonra mesleki çalışmalarına ergen,yetişkin ve aile danışmanlığı ile başlamıştır.

*Samsun'da çeşitli kurumlarda psikolog olarak görev almıştır. Mesleki çalışmalarına Gaziantep'te devam etmektedir.

* Adalet Bakanlığı bünyesinde yetişkin eğitimlerinde eğiticilik yapmıştır. Sigara, Alkol , Madde Bağımlılığı, Öfke kontrolü, Ruhsal Sorunlara Bireysel Müdahale, Değerler Eğitimi alanlarında eğitim vermiştir. 

*Dezavantajlı grupların sosyal hayata uyumu konusunda AB Projelerinde psikolog olarak danışmanlık yapmıştır. İngiltere'de mesleki çalışmalara katılmıştır.

 

  • Öncelikle bu konunun sizin için neden bu kadar önemli olduğunu, size ne anlam ifade ettiğini düşünüp değerlendirmenizde fayda var. Maaşın düşük olması size kendinizle ilgili olumsuz olarak ne ifade ediyor? Kendi içinizde bunu değerlendirdikten sonra isterseniz daha ayrıntılı bir görüşme gerçekleştirebiliriz.

  • Merhabalar size Emdr Terapisini öneririm. Dilerseniz randevu alabilirsiniz. Daha detaylı bir görüşme yapabiliriz.

  • Merhabalar. Romantik ilişkilerde ayrılık süreçleri duygusal açıdan yoğun olabilmektedir. Ancak bu süreçte kişisel yolculuğunuz için gelişim de gösterebilirsiniz. Kendi kaynaklarınızı keşfederek size iyi gelen aktivitelere yönelerek ve tabi ki psikolojik yardım alarak bu süreci sağlıklı atlatabilirsiniz.

  • Merhabalar. Paylaşımınızdan öfke kontrol problemi yaşadığınızı anlıyorum. Ancak bu problemin altında yatan geçmişte ve günümüzde yaşadığınız bir çok problem olabilir.Öfkenizi daha kolay düzenlemeniz ve yaşamda daha fazla doyum sağlamanıza fayda sağlayacağı için Profesyonel psikolojik destek almanızı öneririm.

  • Merhabalar. OKB e yönelik psikiyatrik tedaviye başlamanız ve doktorunuzun kullanmanızı önerdiği ilaçları kullanmanız tedavi süreci için ilk basamaktır. Bununla birlikte psikoterapi seansı alarak destekleyici bir tedavi sağlanabilir. Bahsettiğiniz suçluluk, yetersizlik olumsuz inançları EMDR terapisiyle tedavi edilebilir. Dilerseniz takvimime girerek randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıkla kalın.

  • Merhabalar. Bu sorunuzun genel bir cevabı bulunmamakta. Çünkü her bireyin durumlara karşı geliştirdiği duygu, düşünce ve davranış biçimleri birbirinden farklı olmakta. Önereceğim şey içinde bulunduğunuz duruma ilişkin duygu ve düşüncelerinizi kontrol etmeniz olabilir. Ayrıntılı görüşmek isterseniz. Takvimime girerek randevu alabilirsiniz

  • Merhabalar. Sosyal ilişkilerimizde başkalarının davranışlarını kontrol etmeye çalışmak ya da onları değiştirmek istemek sağlıklı ve mümkün değildir. Bunun yerine başkalarının davranışlarından etkilenme düzeyimizi değiştirmek ve bir dönüşüme girmek daha sağlıklı ve işlevsel bir yoldur. İkili ilişkilerinizde yaşadığınız olumsuz duyguların kökenine bakmanızı ve böylece kendi içsel deneyimlerinizden yola çıkarak kendinize yakınlaşmanızı öneririm. Profesyonel destek almak isterseniz profilime girerek ön görüşme randevusu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

  • Merhabalar. Yoğun duygular hissedildiğinde içinden çıkılamaz gibi gelse dahi her zaman bir çözüm yolu olacağını, hayatın deneyimlerden oluştuğunu ve bu deneyimler ne kadar acı verici olsa da hayatın kıymetli ve biricik olduğunu unutmayınız. İçinde bulunduğunuz ruhsal durumu değerlendirebilmek amacıyla randevu oluşturmanızı öneririm. Sağlıkla kalın.

  • Merhabalar. Hayal kurmak gerçek hayat ile kurduğumuz bağı güçlendirir. Özellikle gelişim döneminiz kapsamında değerlendirecek olursak hayal kurmanın belirli sınırlar dahilinde yapıldığı sürece bir zararı olmayacaktır. Bununla birlikte anne ve babanınızın evliliği sonlansa dahi ebeveynlikleri devam ediyor. Onlardan destek almaktan çekinmeyin. Boşanma süreci bazı durumlarda zorlayıcı olabiliyor. Sizinde bahsettiğiniz zorlayıcı duyguların bu süreçte yaşanması sürecin doğasında var bu duyguların geçici olduğunu bilmeniz, bunu kendinize hatırlatmanız fayda sağlayabilir. Psikolojik destek almak isterseniz bizlere her zaman başvurabilirsiniz.

  • Merhabalar. Ön görüşme randevusu aldığınızı görüyorum. Ön görüşmede konuyla ilgili görüşeceğiz. Ancak kısaca açıklamak gerekirse ölümü çocuk İçin somutlaştırmak çocuğa veda etme fırsatı sunar. Çocuğunuzun gelişim evresini göz önünde bulundurarak ölüm hakkında bilgilendirmek süreci anlamlandırmasına yardımcı olmanız konusunda fayda sağlayabilir.

  • Merhabalar. İlişkilerde kullanılan iletişim dili oldukça önemlidir. Kullanılan dil yapıcı olmadığında ilişkiler yıpranabilir. Bugün burada ailenizin söylemlerinin size hissettirdiklerinden bahsederken nelerden rahatsız olduğunuzu anlamlı bir şekilde paylaştığınızı görüyorum. Hissettiklerinize yönelik bir farkındalığınız söz konusu bu oldukça faydalı bir durum. Bugün burada anlattığınız gibi hissettiklerinizi, motivasyonunuzu düşüren durumları ve yaşananların üzerinizdeki etkisini ailenizle paylaşmanız fayda sağlayabilir. İlişki ve iletişim kurmaya ilişkin danışmanlık almak isterseniz ailenizle bu durumu paylaşıp randevu oluşturabilirsiniz.

  • Merhabalar. Kimi zaman duygu iniş çıkışları normaldir. Ancak bu iniş çıkışlar daha önce deneyimlemediğiniz uçlarda gerçekleşiyor ve hayatınızın farklı alanlarına tesir editör ise psikolojik destek almanızı öneririm.

Loading...
 • 12-01-2023

  Hani "sen biriciksin, hayatının merkezi sen olmasın" laflarını duyar duyar sinir olursunuz ya -yani en azından ben olurdum- çünkü içinizden bilir ama nasıl hayatınızın merkezi olacağınızı, mantıkta olanın pratikte zihne nasıl yer edeceğini bilmeme kızgınlığıdır o.. işte Duygu hanım öyle güzel bir rehber ki o yolda size.. kendimi çok iyi hissediyorum her geçen gün.. iyi ki denk gelmişiz


 • 01-01-2023


 • 22-12-2022

  Yine bana çok iyi gelen bir görüşme gerçekleştirdik. Her defasında daha çok kendime keşif yaşıyorum, teşekkür ederim


 • 15-12-2022

  Bu denli zorlu bir yolculukta güvende hissetmek için çok doğru bir rehber


 • 24-11-2022

  Terapi, benim için bilinmez karanlık bir yoldu. Bir de başka uzman ile başladığım bu yolculukta endişem ve "değişmeyecek birşeyler" sanırım derken tanıştım kendisiyle ✨ güven vermesi dışında, işine hakimiyeti ve saygısı ekran karşısından bile yansıyor. Hayatının bir sarmal içerisinde olduğunu düşünenler ve nasıl çıkacağını bilemeyenler, kesinlik Duygu hanımla çalışmalısın.


 • 25-10-2022

  Psikolog Duygu hanım ile yaptığımız görüşme benim için hayatımda yeni bir sayfa açmama vesile oldu. Kimseye anlatamadığım sorunlarım vardı. Beni ilgiyle dinledi anladı. EMDR yöntemini kullanıyor. Bu sayede eskiden beni çok üzen olayların artık artık üzmeyeceğini öğrendim. Her şey için teşekkür ederim .


 • 04-10-2022


 • 08-08-2022

  Online olarak ilk defa seans aldım açıkçası bu kadar etkili olacağını hayal bile edemezdim şok içindeyim hala gözyaşlarımı tutamıyorum çocuk gibi ağladım.Şuan 3 yıldır hiç hissetmediğim kadar iyi hissediyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim psikolog hanım sonraki görüşmemizi sabırsızlıkla bekliyorum.


Loading...
jetklinik whatsapp