Sorunuz geliştirdiğimiz teknoloji sayesinde en uygun uzmana aktarılacaktır. Sorunuz en uygun uzman ile eşleştikten sonra en fazla 12 saat içerisinde yanıtlanacaktır.
 • Hocam ben vücudum bana ait değilmiş gibi geliyor önceki hayatım daha iyidi şuan çok kötü sanki bu el vücut benim değilmiş gibi mutsuzum ve sürekli düşünüyor sorguluyorum hayatı birde aşırı düşünüyorum neden?

  • Merhabalar, bu gibi durumları bir psikiyatri uzmanı ile görüşmeli ve nedenleri tartışmalısınız.. İlaç ve/veya psikoterapinin yararları olacaktır. Dilerseniz elimden geleni yapmaya çalışırım...

 • Hocam ben vücudum bana ait değilmiş gibi geliyor önceki hayatım daha iyidi şuan çok kötü sanki bu el vücut benim değilmiş gibi mutsuzum ve sürekli düşünüyor sorguluyorum hayatı neden?

  • Merhbalar. Öncelikle buna benzer durumkar yaşayan başka insanlar da var. Bu konuda yalnız değilsiniz. Ancak her isanın yaşadıpı durumlar benzer özellikler gösterse de kaynağı ve içeriği çok farklı olabilir. Bu duruma sizin pencerenizden bakmak için mutlaka sizi derinlemesine dinlemeli ve anlamlandırmaya çalışmalıyız. Ancak bu şekilde bu durumun üstesinden gelebiliriz.

 • Hocam ben kendimi kendim değilmiş gibi hissediyorum eski yaşantıma göre daha mutsuzum ve sanki bu vücut bana ait değilmiş gibi geliyor neden?

  • Merhabalar depresyon belirtileri gösteriyorsunuz. Kendine ve etrafa yabancılaşma bir depresyon belirtisidir. Destek almayı düşünür iseniz beklerim.

 • Merhaba Hocam umarım iyisinizdir. Benim çok temiz kalpli ve zeki online olarak çalıştığımız bir iş arkadaşım vardı, birbirimizle iletişim kurarken kurumsal bir dil kullanırdık, ayrlarca bu şekilde çalıştık bu süre zarfında birbirimizi hiç yüz yüze görmedik çoğunlukla iş için telefonda görüştük veya zoom toplantısı şeklinde görüşmeler yaptık. Zaman ilerledikçe benim ona karşı çok ama çok güzel duygularım oluştu ben bu duygularımı tam ona dile getirmeye karar verdiğimde mutsuz bir evliliğin içinde ve boşanma arefesinde olduğunu öğrendim. Bu durum beni çok ama çok etkiledi gerçekten yıkılmıştım ona evlilik teklifi hayali kurarken böyle bir haber beni çok ciddi manada düşürmüştü. Onun boşanma süreçleri devam ederken duygularımızın karşılıklı olduğunu dile getirdik, aslında her şey bu noktadan sonra başladı. Birbirimiz çok seviyorduk, sevgimizde hiç bir sorun yoktu fakat onun bir evlilik yapmış olması benim hiç evlilik yapmamış olmam özellikle ailemin gözünden benim üzerime çok büyük bir baskı oluşturuyordu. Zihnimde sürekli bu süreç nasıl olacak diye dolanıp duruyordu düşünceler üzerime öyle bir büyük baskı oluşturuyorduki sevgimi aşkımı yaşamama fırsat vermiyordu. İnişli çıkışlı bir ilişkimiz oldu, sevgimiz vardı ama yaşamaya fırsat vermeden aylarca devam ettik birbirimizi üzdük yıprattık. Uzun bir süre sonra ilişkimizi noktalamaya karar verdik fakat iş süreçlerimiz devam ettiği için kurumsal ilişkimiz devam ediyordu. Kurumsal ilişkimizde her zaman birbirimize çok saygılı olduk. İlişkimizi noktalamıştık ama ben zihnimde bu ilişkiyi devam ettirdim yeri geldi hayallere daldım ona karşı olan sevgim hep baki kaldı. Sanki zaman gececek her şeyi çözülecek ve birlikte mutlu olacağız hayallerine dalarken onun yeni bir ilişkiye başladığını öğrendim. Bu durum beni çok kötü etkiledi ona olan sevgimin çok değersiz olduğunu hissettirdi. Ben bu süreci aşmak için nereden başlamalıyım bana vereceğiz yol haritası için çok teşekkür ederim.

  • Merhaba, kendinizi açık ifade etmişsiniz, teşekkür ederim.. bu durumun üzerine nasıl davranmanız ya da düşünmeniz gerektiği üzerine terapi almak size belirgin iyi gelecektir. Mevcut durumda ilaç pek önermeyiz....

 • Merhaba hocam ben burak tıp okuyorum.İnsanlar doktor maaşını internette gorundugu gibi yani hicbir ek ucret olmadan olan 19 bin saniyor ve bana enayi misin,tıp okunur mu,şu işi yapiyorum daha fazla kazaniyorum gibi şeyler söylüyor.Fakat ben biliyorum ki doktorlar döner sermaye ek ödeme nöbet teşvik ödemesi alıyor ve şu an uzman olanlar ortalama 50 60 bin aliyor yeni başlayanlar bile su anda ek ödemelerle aylık 30 35 bin alıyor ortalama devlette özelde 70 80 100 diye gidiyor ve sürekli bunu kanıtlama ihtiyacı hissediyorum ve başkasıyla konuşurken de konu tıp doktor olunca hemen düşünüyorum doktorlar dusuk maas almiyorlar iyi kazaniyorlar diyeyim diye.Çünkü insanların içinden iyi ki okumamışım ya enayi vs gibi seyler dedigini dusunuyorum ve ona enayi sen aylik bu kadar kazaniyor musun da oyle dusunuyorsun doktor maasi sandigin gibi tek kalemde degil 4 5 kalemde yatiyor diyesim geliyor.Örneğin birisi gelip doktorlar da iyi kazaniyor zengin olursun sen simdi vs dediginde o kadar hosuma gidiyor ki.Eminim ki benim gibi bir takıntısı olan birine hiç denk gelmemişsinizdir umarım cevap verirsiniz iyi çalışmalar iyi günler.

  • Öncelikle bu konunun sizin için neden bu kadar önemli olduğunu, size ne anlam ifade ettiğini düşünüp değerlendirmenizde fayda var. Maaşın düşük olması size kendinizle ilgili olumsuz olarak ne ifade ediyor? Kendi içinizde bunu değerlendirdikten sonra isterseniz daha ayrıntılı bir görüşme gerçekleştirebiliriz.

 • Merhaba hocam ben burak tıp okuyorum.İnsanlar doktor maaşını internette gorundugu gibi yani hicbir ek ucret olmadan olan 19 bin saniyor ve bana enayi misin,tıp okunur mu,şu işi yapiyorum daha fazla kazaniyorum gibi şeyler söylüyor.Fakat ben biliyorum ki doktorlar döner sermaye ek ödeme nöbet teşvik ödemesi alıyor ve şu an uzman olanlar ortalama 50 60 bin aliyor yeni başlayanlar bile su anda ek ödemelerle aylık 30 35 bin alıyor ortalama devlette özelde 70 80 100 diye gidiyor ve sürekli bunu kanıtlama ihtiyacı hissediyorum ve başkasıyla konuşurken de konu tıp doktor olunca hemen düşünüyorum doktorlar dusuk maas almiyorlar iyi kazaniyorlar diyeyim diye.Çünkü insanların içinden iyi ki okumamışım ya enayi vs gibi seyler dedigini dusunuyorum ve ona enayi sen aylik bu kadar kazaniyor musun da oyle dusunuyorsun doktor maasi sandigin gibi tek kalemde degil 4 5 kalemde yatiyor diyesim geliyor.Örneğin birisi gelip doktorlar da iyi kazaniyor zengin olursun sen simdi vs dediginde o kadar hosuma gidiyor ki.Eminim ki benim gibi bir takıntısı olan birine hiç denk gelmemişsinizdir umarım cevap verirsiniz iyi günler.

  • Merhabalar, Hangi mesleği yaparsak yapalım, insanların yeri gelir olumlu ya da olumsuz yorumları ile karşılaşıyoruz. Bu nokta da bilin ki, yalnız değilsiniz. Size özellikle, maddi anlamda, sanırım öyle çok yorum gelmiş ki, siz aslında tıp gibi zor bir bölümü kazanarak, ne kadar önemli bir başarı kazandığınızı ispatlamanıza rağmen, tekrar kendinizi ispatlama çabasına giriyorsunuz. Aslında, benim düşüncem, kendimizi illa ki başkalarına ispatlamak gibi bir zorunluluğumuz yok, yani aslında öyle bir kural yok. Fakat tabii, size takıntı noktasına getiren bu düşünceye engel olabilmek, burada yazmak kadar kolay değil. Ancak, bu demek değildir ki, hiçbir düşüncemizi değiştiremeyiz. Siz nasıl ki, yaşadığınız ve karşılaştığınız süreçler ile bu düşünce yapısına sahip olduğunuz, farklı bir düşünce yapısına da sahip olabilirsiniz. Öncelikle kendiniz ile ilgili bir yorumlama yapın. Kendinizi maddi anlamda ispatlama düşüncesi, tıp okumaya başladıktan sonra mı gelişti? Geçmişinizde de, hiç böyle bir çabaya girdiniz mi? Ya da ailenizde bu şekilde düşünen bir ferdiniz var mı? Hiç onu zaman içinde örnek alıp, farkında olmadan benimsemiş olabilir misiniz? İnsan yaşamı boyunca, sosyal ve öğrenmeye açık bir insan olduğu için, ben sizin bu davranışı öğrendiğinizi düşünüyorum. Hayatta değerli olabilmenin, kendimizi maddi olarak ispatlamaktan geçtiği gibi bir öğretiyi öğrendiğiniz gibi... Bir de, düşünce okuma kısmına çok girdiğinizi düşünüyorum. Karşınızdaki insanın sizin hakkınızda, özellikle bu konu hakkında net sizin gibi düşündüğünden emin yaklaşıyorsunuz. "Kesin böyle düşünüyordur" gibi bir yargılamaya gidebiliyorsunuz. Ancak, birkaç kişi yorum yaptı diye, herkes aynı yorumu yapacak diye bir kaide yok. Bu, sepette birkaç çürük elma varken, tüm elmaları da çürük saymaya benzer. Sizden öncelikle ricam, sahip olduğunuz, sizi tıp doktoru yapmaya götüren değerlerinize ve yeteneklerinize odaklanın. Soyut olarak kalmasın, somut olarak da yazın. İnsanların para ile asla satın alamayacağı değerlerinizi... Onlara odaklanın ve sahip çıkın, yaşam felsefenizi onlarçerçevesinde, bir kez daha gözden geçirin... Ayrıca, aklınızı dağıtacak bir hobi elde edinmeye çalışın. Gerçekten zihninizi yoğunlaştırabileceğiniz bir hobiniz olsun. Sizi kendinizi değerli hissettiren, değer veren insanlar ile zaman geçirin.. Şimdiye kadar öğrendikleriniz bir yana, mesleğinizde ve yaşamınızda öğrencekleriniz ve öğretecekleriniz ile insanlara örnek olun ki, kendinizi hiçbir şey ispatlamak mecburiyetinde hissetmeyin...

 • merhaba hocam iyi günler öncelikle ben size bir şey sorcaktım yks öğrencisiyim bazı sebeplerden dolayı deprem vs. çok çalışamadım 2 3 ay gibi son bir buçuk aydır çalışmaya çalışıyorum fakat gerçektende ailem hiçbir şekilde hiçbir şey anlamıyor cahilin tekiler gerçektende konular yetişmiyor eğitim koçu alcam diyorum bizde boğa yok sen ne koçu alcan diyorlar bıktım artık tıp istiyorum bu yıl mezuna kalcam söylüyorum kendine güvenmiyon mu diyolar yahu çalışabildim sanki artık bana ailem yabancıymış gbi geliyor annem zaten mezuna kalcan nie çalışcan diyor anlatamıyorum annem ses yapıyor evde bebek kardeşim olduğu için sessiz ol ders yapıyorum diyorum anlamıyor üstelik babam ben girsem senden iyi yaparım diyor sürekli beni başkalarıyla kıyaslıyorlar nasıl kendimi anlatabilirim

  • Merhabalar, Sınava çalışmanızı engelleyen bazı sebepler, anlaşılmama durumu kendinizi sıkışıklık, öfkeli ve birçok olumsuz duyguyu hissetmenize sebep olmuş anladığım kadarıyla fakat burada psikolojik dayanıklılığınızı arttıran kaynakları tespit etmek süreci yönetmenizde size çok fayda sağlayacaktır. Dilerseniz ücretsiz ön görüşme randevusu oluşturarak hem bu kaynakları hem de aile içinde yaşanan bu sorunlarda sizin neler yapabileceğinizi konuşabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

 • Öncelikle iyi çalışmalar dilerim benim erken boşalma sorunum var nerdeyse vajinanın içine girer girmez boşalma isteği geliyor ve 10 saniye sonra boşalıyorum bunundan da kurtulmak istiyorum yardımcı olur musunuz

  • Merhaba, öncelikle geçmiş olsun, erken boşalma sorunu ile ilgili ilaç ve terapiler faydalı olmakta, ve psikoegitim etkili olmaktadır. Mutlaka yetkin bir Psikiyatri hekiminden yardım almalısınız. Dilerseniz ben elimden geleni yapmaya çalışırım...

 • Ehliyet almak için sağlık ocağına gittim psikiyatriye gönderdi online olarak sağlık raporu alabiliyormuyum

 • Hamile kalmak istiyorum ama olmuyor doktorlar herhangi bir sıkıntı olmadığını söylüyor ama 8 aydır evliyim ve daha Bir şey yok yardımcı olun ne yapmalıyım

  • Psikolojik durumun gebeliğe engel olduğunu pek bilmiyoruz, jinekolojik değerlendirmeler her şeyin olağan olduğunu belirtirse, psikiyatrik değerlendirme iyi olabilir...

jetklinik whatsapp