User Image

Klnk. Psk. Gizem Turgut

Psikolog

(0)
 • Seans Ücreti : ₺120
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
19 Haz
Cumartesi
20 Haz
Pazar
21 Haz
Pazartesi
22 Haz
Salı
13:00 13:00 13:00 13:00
14:00 14:00 14:00 14:00
16:00 16:00 16:00 16:00
19:00 23:00 19:00 23:00
20:00 21:00
21:00 22:00
22:00 23:00
23:00
  veya  

Deneyimler

Uzmanlık Alanları

 • Depresyon
 • Kaygı (Anksiyete) bozuklukları
 • Panik atak
 • Obsesif Kompulsif bozukluk
 • Yeme bozukluğu
 • Madde bağımlılığı
 • Kişilik bozuklukları
 • ikiuçlu (bipolar) bozukluk
 • Çocuk ve Ergen Psikolojisi problemleri
 • Oyun terapisi
 • Aile, Çift danışmanlığı

Özgeçmiş

1986 Ankara doğumlu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise hayatını Ankara’da tamamladı. Bilkent Üniversitesi İİSBF Psikoloji Bölümü Haziran 2012 mezunu. Lisans eğitimi sırasında çeşitli STK’ların eğitim projelerinde gönüllü eğitmen olarak çalıştı. Sodes proje yazımı konusunda gönüllü olarak Belde Grup ve Çankaya Akademi’ye yardım etti.

Lisans eğitiminden sonra Maltepe Üniversitesi SBE’de Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Tezli Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında MMPI Uygulayıcı Sertifikası Eğitimi’ne, Çocuk Gelişim ve Zeka Testleri Eğitimi’ne, ve İnsan Kaynakları Test Bataryası Eğitimi’ne katılarak kendini psikometriklerin klinik ve örgütsel alanda kullanımı konusunda geliştirmeye çalıştı. Gene bu süreçte Aile Danışmanlığı Sertifika Programı’na katılarak da klinik psikoloji anabilim dalının alt bilim dalı olan çift terapisi konusunda kendini geliştirmeye çalıştı. Bunların yanı sıra MEB’e bağlı bir okulda özel alt sınıf öğretmenliği yaptı.

Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı alanında şahıs şirketi açtı. Ancak Ocak 2015’te Okan Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Doktora Programı’na kabul edilince bilimi arkasına alarak daha da güçleneceğine inanarak şahıs şirketini kapattı ve doktora programı süresince kendini bu alanda daha da geliştirdi.

Tüm bunlara ek olarak disiplinler arası çalışmanın gücüne inandığından Eylül 2017’de Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda eğitim görmeye başladı ve Şubat 2019’da mezun oldu. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında ilk dönem Klinik Psk. Dr. Burcu Sevim'den teorik olarak Bilişsel Davranışçı Terapiler 1 dersini alırken Psikiyatrist Dr. Pervin Sevda Bıkmaz ve Klinik Psk. Dr. Hakan Duman'dan da uygulamalı olarak Dinamik Psikoterapi Odaklı Süpervizyon dersi almıştır. İkinci dönem de gene Klinik Psk. Dr. Burcu Sevim'den teorik olarak Bilişsel Davranışçı Terapiler 2 dersi alırken Klinik Psk. Dr. Emel Stroup'tan uygulamalı olarak Bilişsel Davranışçı Terapi Odaklı Süpervizyon dersi almıştır.   Bu süreçte Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı'nda aldığı derslerden bağımsız olarak Kognitif Terapi Workshop’larına, Şema Terapi Eğitimi’ne, Kısa Süreli Dinamik Psikoterapiler Eğitimi’ne, Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi’ne ve Oyun Terapisi Eğitici Eğitmenliği Eğitimi’ne katılarak kendini klinik psikoloji uygulamalarında da geliştirmeye çalıştı.

Okan Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Doktora Programı’nda doktora yeterlilik sınavını geçtikten sonra Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılının Güz döneminde Çocuk ve Ergenlik Psikopatolojisi ve İleri Psikolojik Ölçme ve Değerlendirme derslerini, Bahar döneminde de İleri İstatistik ve Bilimsel Araştırma Yöntemleri dersini verdi.

Klinik Psikoloji ile ilgili olarak da özel ilgi ve çalışma alanlarının arasında Bilişsel Davranışçı Yönelimli Terapi Uygulamalarını, Kısa Süreli Dinamik Psikoterapi Uygulamalarını ve çocuklarda da Oyun Terapisi Uygulamalarını yürütmek ve tanısal değerlendirmede psikometrik ölçümlerden yararlanmak vardır.

Son Makaleleri

21-05-2021
Sosyal fobi

Merhaba, artık kendimi tanıyamıyorum çok fazla alıngan olmaya başladım. Yeni ortamlara girmek benim için çok güçleşti. Bazen tanımadığım insanların yanında ne diyeceğimi elimi kolumu nereye koyacağımı bilmiyorum geriliyorum. Zaten sevgili yaptığımda yanında genelde hep utanmışımdır. Rahat hareket edip rahat konuşamadığım için artık sevgilim olmasını da istemiyorum. Aslında genel olarak neşeli konuşkan sosyal bir insanım. Arkadaşlarımın yanında rahatım. Erkek arkadaşlarım daha çoktur. Okulu hep çok severdim. Sadece bu utangaçlık durumunu lise 2 ve 3 de bir miktar yaşadım zor alıştım. Çünkü sürekli okul değiştiriyordum. Değiştirmemin sebebi farklı bölüm okumak özelde okumak vs. Asla utangaçlık değildi. Acaba herkes dönem dönem bu problemi yaşıyor mu merak ediyorum. Yoksa ben utangaç bir insan miyim ? 21 yasindayim bu problemler yeni mi çıkmaya başladı. Çok alıngan biri olmaya başladım. Sosyal fobiye dönüşmesinden korkuyorum

21-05-2021

Merhabalar, anladığıma göre tanıdığınız arkadaşlarınızın yanında neşeli ve konuşkan iken sosyal ortama girdiğinizde ve romantik ilişkinizde çok rahat davranamıyor ve utanıyorsunuz. Bu yüzden artık sosyal ortama girmek ya da romantik ilişkiye başlamak istemiyorsunuz. Bir psikolog olarak tanı koymak mesleki sınırlarımı aşar ancak yaşadığınız bu sorun iyice içinden çıkılmaz bir hal almadan ve günlük hayatınızda yapmanız gereken şeylere engel olmadan profesyonel bir destek almanız sizin için yararlı olacaktır. Eğer bu konuda benden profesyonel destek almak isterseniz takvim uygulamasından uygun gün ve saatlerime bakarak sizin için de uygun bir zamana randevu oluşturabilirsiniz.


12-05-2021
Bilgi

Seans için profilinizde 50 dakika 120 TL yazıyor sizin dediğiniz gibi 15+10 25 dakika içinmi 120 TL ödeme yapacam

12-05-2021

Ücret ödemeden ücretsiz ön görüşme butonuna basarsanız 15 + 10 = 25 dklık ilk görüşmeyi yapabiliriz. Sonraki görüşmelerde 50 dk için 120 TL ödeme yapacaksınız.


11-05-2021
Bilgi

Cinsel terapi veriyormusunuz ve son seans saatiniz akşam kaça kadar

12-05-2021

Evet, cinsel terapi veriyorum. Takvim uygulamasında son seans saatimi 19:00 olarak belirledim ancak daha geç bir saate randevu oluşturmak isterseniz uygun olduğunuz günü belirtirseniz o gün için son seans saatimi en geç 23:00 olarak belirleyebilirim.


Loading...

  Hekim/Uzman için henüz yorum yapılmamış.

Loading...