User Image

Psk. Dan. Aybüke Akbaş

Psikolojik Danışman

(4)
 • Seans Ücreti : ₺110
 • Seans Süresi : 45 Dk
19 Haz
Cumartesi
20 Haz
Pazar
21 Haz
Pazartesi
22 Haz
Salı
14:00 14:00 14:00 14:00
15:00 15:00 15:00 15:00
16:00 16:00 16:00 16:00
17:00 17:00 17:00 17:00
18:00 18:00 18:00 18:00
19:00 19:00 19:00 19:00
20:00 20:00 20:00 20:00
21:00 21:00 21:00
  veya  

Uzmanlık Alanları

 • Depresyon
 • Sınav Kaygısı
 • Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu)
 • Stres
 • Kaygı Bozuklukları
 • Yas (Matem)
 • Travma
 • Obsesif-Kompulsif Bozukluk
 • Kişilik Bozuklukları
 • Yeme Bozuklukları

Özgeçmiş

 • Görüşmeler sesli/görüntülü/mesaj yolu ile sizin tercihinize göre değişebilmektedir.

Lisans eğitimimi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde 3.40 ortalama ile tamamladım. Üniversite bünyesinde Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimi aldım. Üniversite öğrenim sürecinde psikolojik danışma hizmeti vermeye başladım. Stajımı bir meslek lisesinde tamamladım. Mezun olduktan sonra bir devlet okulunda bir dönem boyunca Özel Eğitim Öğretmenliği yaptım ve zihinsel engelli öğrencilerle bireysel çalışmalar yürüttüm. 

Katılım sağladığım bazı atölye ve eğitimler:  Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Kum Terapisi Atölyesi, Oyun Terapisi Atölyesi, Atılganlık Eğitimi,  Çocuklarda Mahremiyet ve Sınır Eğitimi, Bütüncül Psikoterapi Bağlamında Rüyalar, Kendine İyi Bakma/ Öz Şefkat Atölyesi, Panik Bozukluk, Çocuklarda Duygu Düzenleme ve Duygu Sosyalleştirme Uygulamaları Eğitimi, Çocuklarda Özgüven Gelişimi ve Eğitimi, Psikoterapide Yas, MEB’in Engelli Öğrencilerle Bireysel Çalışmalara Yönelik Meslek İçi Eğitimi , Stresle Başa Çıkmaya Yönelik Grup Çalışmaları 

Çalışma Alanlarım:
-Yetişkin bireysel danışma
-Çift-İlişki danışmanlığı
-Panik Atak
-Özgüven problemleri
-Depresyon
-Öğrencilerle rehberlik çalışmaları
-Sosyal Fobi
-Sınav kaygısı
-Ebeveynlerle bireysel çalışmalar, eğitimler
-Özel eğitim öğrencileri ile bireysel çalışmalar
-Öfke Kontrolü
-Kişilik Bozuklukları
-Uyku Sorunları
-Çocuk Eğitimiyle ilgili sorunlar
-Kişilerarası Sorunlar
-Sosyal Fobi
-Fobiler
-Tek Ebeveynli Aile
-Cinsel Kimlik ve Yönelim
-Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
-Kayıp ve Yas
-Kişisel Gelişim
-Travmatik Yaşantılar
-Obsesif Kompulsif Bozukluk
-İlişki veya Evlilik Problemleri
-Bedensel ve Yeme Bozuklukları
-Kaygı Bozuklukları

gibi pek çok alanda profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyim.

31-05-2021
Neden kendimi sevemiyorum

Sürekli kendimi ezme durumu halindeyim insanların bana normal bakışlarını bile kafamda kurup benimle dalga geçiyorlarmış gibi düşünüyorum kendimi azıcık bile sevmiyorum sevemiyorum sürekli kendimi aşağılayıp herkesi kendimden üstün görüyorum

31-05-2021

Merhabalar, öncelikle yaşadığınız bu durumun ne zamandan beri süregeldiğini sormak istiyorum. Ne zaman bunu fark ettiniz? Hep mi vardı yoksa yeni bir olay mı bunu fark etmenize sebep oldu? Bu soruların yanı sıra , nasıl bir aileye doğdunuz? Bu duygu ve düşünce ailede mi , arkadaşlarda mı, okul/iş yaşantısında mı ortaya çıkmaya başladı? Nasıl bir kişilik yapınız var? Sosyal ilişkileriniz nasıl? Bu ve bu gibi pek çok soruların cevaplarını sizinle detaylı olarak değerlendirmek sizi en iyi şekilde tanımak ve profesyonel bir sürece başlamak isterim.


21-05-2021
Utangaçlık

Merhaba, ben sevgilim olduğu zaman yanında rahat olamıyorum. Kendim olamıyorum. Arkadaş çevremde gayet rahat konuşkan sosyal bir insanım. Ama bazen tanımadığım insanların yanına girdiğimde geriliyorum. Elimi kolumu nereye koyacağımı bilemiyorum. Benim hakkımda ne düşünecekleri umrumda oluyor. Biri bana safsin yada konuşmuyorsun dediğinde çok aşırı kafama takıyorum. Zaten rahat olmadığım insanların yanında o kadar bu düşünceler geçiyor mi kafamdan kendim bu düşünceyi çekiyorum. Bana söyledikleri kelimeyi resmen beyin gücüyle ben söyletiyorum. İnsanlar bazı ortamlarda gerilir mi yoksa destek almam gerekiyor mu ?

21-05-2021

Merhabalar, arkadaş çevrenizde rahat ve konuşkan bir tutum sergilerken , tanımadığınız insanların yanında ve ilişkinizde yaşadığınız bu geri çekilme , kendiniz olamama durumunun temelinde farklı sebepler yatıyor olabilir. Belki bir kaygı, belki bir korku ya da bambaşka bir duygu altta yatıyor olabilir. Bunun yanı sıra aile yaşantılarınız, ebeveynlerinizin tutumu, kişilik özellikleriniz ve önceki ilişki deneyimleriniz ile ilgili olarak sizi detaylı dinlemek isterim. Acaba bu duruma saydıklarımdan hangileri ne şekilde bi etki etti? Elbette birçoğumuzun kendini rahat hissetmediği anlar, ortamlar olabilir. Ancak eğer bu durum sizin sosyal yaşantınızı etkiliyorsa, gerçekten var olduğunuz kişi olmanıza engel oluyorsa bu bir problemdir diyebiliriz. Yaşadığınız bu durumun sosyal yaşantınıza ve ilişkinize etkilerini , aile yaşantılarınızı, geçmiş deneyimlerinizi dinlemek ve devamında çözüm süreci için size yardımcı olmayı isterim. Sevgilerle.


19-05-2021
Ara vemek

Merhabalar 2bucuk yıllık sevgiliyiz 1yil oldu nisanlanali her sürekli kavga ve tartismalarimiz oluyor en son ki tartışmada tartışırken bana 1ay ara vermek istediğini söyledi bunun yanlış bir karar olduğunu aranın benim için saçma olduğunu çözüm odaklı yanassamda vazgeçmedi hatan var diye tutturdu ve bunu söyledi ne yapmam gerek ben ara vermek istemiyorum biticekse bitmesini ara verip de üzülmek istemiyorum ne yapmam ve nasıl davranmam lazım

19-05-2021

Merhabalar, farklı iki birey olarak herkes kendince bir çözüm yolu sunmuş. Nişanlınız ara vermeyi bir çözüm görürken, siz bunu çözüm yolu olarak görmüyorsunuz. Burada belkide nişanlınızın ara vermeyi neden seçtiği üzerine odaklanabilirsiniz. Ya da sizin neden ara vermeyi tercih etmediğiniz üzerine biraz yoğunlaşabilirsiniz. Yapılan bu tercihlerin altında yatan bazı sebepler olabilir. Bunları anlamaya çalışmak ve üzerine düşünmek iyi olacaktır diye düşünüyorum. Devamında iki tarafında onayladığı ortak bir çözüm yoluna varılabilir. Tartışmalarınızın sıklığından söz etmişsiniz. Bununla ilgili olarak sizi detaylı dinlemek ve profesyonel bir sürece başlamayı isterim. Düşünürseniz randevu oluşturabilirsiniz. Sevgilerle.


07-05-2021
İrritabl barsak sendromu hakkında

Merhabalar , yaklaşık 1 yılı aşkın süredir irritabl barsak sendromu hastasıyım. Sosyal yaşantım o kadar çok etkilendi ki dışarı çıkamaz hale geldim. İlaçlardan , fodmap diyetine kadar herşeyi yaptım ama bir sonuca ulaşamadım. Bu konu hakkında ne önerirsiniz?

07-05-2021

Merhabalar, yaşadığınız sağlık sorunu ile ilgili yetkin kişi hekimler olacaktır. Ancak şunu söyleyebilirim; yaşadığınız sağlık sorununun sosyal yaşamınıza, ruh sağlığınıza etkileri konusunda ve devamında bu olumsuz etkilerin azaltılması noktasında benimle bir psikoterapi sürecine başlayabilirsiniz. Sevgilerle.


05-05-2021
Ruhsal sıkıntı

Hocam iyi günler ben kendimi çocukluktan beri kadın gibi hissediyorum, ve öye giyiyorum kadın olmak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum bana yol gösterebilirmisiniz

05-05-2021

Merhabalar, bahsettiğiniz durumu detaylı bir şekilde dinlemek isterim. Çocukluğunuzdan bu yana hissettikleriniz, yaşadığınız olaylar, aileniz, çevredekiler, ilişki deneyimleriniz gibi pek çok konuda sizi ayrıntılı bir şekilde dinleyip, farkındalık kazanarak içsel bir yolculuk yapmanızda size eşlik edebilirim. Düşünürseniz randevu oluşturabilirsiniz , sevgilerle.


Loading...
 • 29-05-2021


 • 22-05-2021


 • 12-05-2021

  Çok memnun kaldım,seanslara devam etmeyi düşünüyorum,çok cana yakın birisi kendimi rahatça ifade edebildim bu yüzdün.


 • 06-05-2021

  Aybüke hanım ile geçirmiş olduğumuz seans sürecinden çok memnun kaldım. Henüz ilk seansımızı gerçekleştirmemize rağmen, aslında kafamda olan tüm soruların bir cevabıyla birlikte geldiğinin güvencesini sağladı. Aybüke hanım ile kendimi bulmak adına uzun bir yola çıkma kararım adına oldukça mutluyum.


Loading...