Sorunuz geliştirdiğimiz teknoloji sayesinde en uygun uzmana aktarılacaktır. Sorunuz en uygun uzman ile eşleştikten sonra en fazla 12 saat içerisinde yanıtlanacaktır.
 • hocam merhaba ben sınava hazırlanıyorum sosyal hayatım neredeyse yok eskiden yani bir buçuk sene önce etüte gidiyordum orda arkadaşlarım vardı öğretmenlerim vardı arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi seviyordum bir anda bir sebepten dolayı çıkmak zorunda kaldım ve hiçbirini bir daha göremedim şimdi onları özellikle en sevdiğim hocamı çok özlüyorum onunla geçen anılırımı aklımdan çıkartamıyorum abi yerine koymuşum resmen sanki bütün yaşananlar dün gibi hiçbir zaman aklımdan çıkmıyor anılarım sanki bir şeyler eksik gibi hissediyorum içimde yakınımı kaybetmişim gibi hissediyorum ve artık bu durumdan kurtulmak istiyorum arkadaşlarımın telefonunu sildim ama hocamın numarasını silemiyorum sizce ne yapmam gerek beni çok kötü etkiliyor artık

  • Merhaba beklemediğiniz bir süreçte, ani bir şekilde etüt ortamınızdan ayrılmak durumunda kalmışsınız. Bunun kontrolünüz dışında gelişen bir süreç oluşu sizin için yıpratıcı olmuş. Sevdiğimiz kişilerle ortam değişikliği nedeniyle zaman zaman ayrılıklar yaşayabiliriz ancak bu gibi durumlarda tüm yaşadıklarımıza bir sünger çekip, bağlarımızı kopartmayız. Arkadaşlarınızın ve öğretmenlerinizin numarasını silmek yerine onlarla iletişimde olmak, fırsat buldukça ziyaret edebilmek hislerinizi biraz daha hafifletebilir. İnsanlarla kurduğunuz bağlar ve bazı vedalar noktasında karşılıklı olarak görüşmemiz faydalı olacaktır. Sizin için uygun olan bir gün ve saat için randevu oluşturabiliseniz, sürecinize eşlik etmek isterim. Sevgiler :)

 • merhaba hocam ben yks öğrencisiyim ve ailem gerçekten de bu konuda çok anlaşıysız ve baskıcı artık defolup gitmek birdaha yüzlerini dahi görmek istemiyorum benim en büyük hayalim zengin olmak yani bir şeyi alırken fiyatına bakmadan para konusu geçmeden yaşamak istiyorum ailemin durumu iyi evet babam her istediğimizi almaya çalışıyor parası oldukça bazen ailemle kavga ettiğimde ben ilerde zengin olacağım o zaman başımın çaresine bakacağım gibi şeyler diyorum akraba tarafında birtakım sorunlar oldu yani kuzenim kötü yola düşte ve ailesi nerde olduğunu bilmiyor benim de ona benzeyeceğimi düşünüyorlar yani bana açık açık orsp diyorlar sen safsın biri sana seni zengin yaparım mı dedi falan diyorlar psikolojim bozuldu resmen hayatımda hiç erkek kankam bile olmamışken bana bunu ailemim demesi çok moralimi bozuyor sizce ne yapmalı

  • Merhabalar, 

   Neden zengin olmak istiyorsunuz yani buradaki motivasyon kaynağınız ne? başka insanların söylemleri sizi oldukça etkiliyor evet ama bu noktada sınır koyabiliyor musunuz ilişkilerinize (aile, akraba vs)? aileniz ile ilişkiniz nasıl? gibi çok bireysel soruları bilmem gerekiyor ki daha doğru bilgi sunayım ama çok genel olarak şunu söyleyebilirim sınır koymak için çalışabilirsiniz.

   Sağlıklı günler dilerim.

 • İyi günler Zekiye Hanım Esma adında 10 yaşında bir kardeşim var sürekli bağıran birşeyleri hayır dememize rağmen sürekli o şeyin peşinden gitmesi bize hayır diyeceğimizi bile bile tekrar sorması alınganlığı kendini değersiz hissetmesi bize hep beni seviyormusun diye sorması dersindede artık odaklanamaması okulda başarısızlık sizce ne gibi bir problemi olabilir gerçekten çok üzülüyoruz.

  • Merhaba yazdıklarınızı dikkatle okudum. Yazılan kısıtlı bilgilerden sorun tespit etmek eksik kalsa da açık bir sınır problemi yaşıyor ve buna eşlik eden bir değersizlik duygusu var diyebiliriz. Bu sorunların biraz daha köklerine inmek ve soruna göre güzel bir yol haritası oluşturmak daha sağlıklı olacaktır. İlk etapta kardeşinizin olmadığı bir esnada sizinle yahutta annenizle görüşebiliriz.

   Sizin için uygun olan bir gün ve saat için randevu oluşturabiliseniz, sürecinize eşlik etmek isterim. Sevgiler :)

 • Merhaba ben 21 yaşındayım. Hayatımda ilk defa sınıfta herkesin gözüne batan,zorbalığa uğrayan bir o kadar da herkesle konuşan ve daha önceden bunla sürekli kavga eden sınıfımdan bir erkeğe benim çocukluk arkadaşım aracılığıyla bir çıkma teklifi oldu. İnstagramda arkadaşıma kadar yürüdü buluşalım falan diye mesajlar atan ama arkadaşım benim ismimi söyleyince senden hoşlanıyor diyince Kübra ben hoşlanmaz ki sonra o da yetmeyip benim istanbuldan hoşlandığımı var demesi aşırı bir saçmaydı. Ve ben anlamıyorum arkadaşıma öyle flörtleşir gibi konuşuyor sonra benim hoşlandığımı söyleyince bir şeyler oluyor. Ben bundan sonra buna karşı ne yapmalıyım hâlâ bana gelmesini istiyorum ama arkadaşımla böyle sıcak konuşmaları hiç hoşuma gitmedi.

 • Merhaba ben 21 yaşındayım. Hayatımda ilk defa sınıfta herkesin gözüne batan,zorbalığa uğrayan bir o kadar da herkesle konuşan ve daha önceden bunla sürekli kavga eden sınıfımdan bir erkeğe benim çocukluk arkadaşım aracılığıyla bir çıkma teklifi oldu. İnstagramda arkadaşıma kadar yürüdü buluşalım falan diye mesajlar atan ama arkadaşım benim ismimi söyleyince senden hoşlanıyor diyince Kübra ben hoşlanmaz ki sonra o da yetmeyip benim istanbuldan hoşlandığımı var demesi aşırı bir saçmaydı. Ve ben anlamıyorum arkadaşıma öyle flörtleşir gibi konuşuyor sonra benim hoşlandığımı söyleyince bir şeyler oluyor. Ben bundan sonra buna karşı ne yapmalıyım hâlâ bana gelmesini istiyorum ama arkadaşımla böyle sıcak konuşmaları hiç hoşuma gitmedi.

  • Merhaba tam olarak anlayamasam da anladığım kadarıyla cevaplayacağım. Sizin kafanızı kurcalayan sürekli aklınıza gelen anlamlandıramadıpınız bir durum var. Arkadaşınıza karşı da samimi oluyor oluşu bu kadar çok düşğnüyorsanız eğer siznle birlikte olursa bile başka kadınla iletişimi de sizi rahatsız eder. Bu yüzden hem arkadaşınıza hem de erkek arkadaşınıza birbirlerine karşı eğer bir şey hissetmiyorsa konuşmamalarını rica etmelisiniz. Eğer size karşı bir şey hissetmiyorsa sizin duygularınızla oynamamalı eğer bir ilişki istiyorsa diğer kızlarla sınırını net çekmeli bunu en baştan kibarca söykemeniz daha doğru olur. Yoksa ilerine hem arkadaşınızla hem de erkek arkadaşınızla aranız ciddi anlamda bozulur. Düşüncelerinizi ve duygularınız paylaşın ve rahatlayın  :D

    

   İyi senelerrr

 • İyi günler ZEKİYE hanım eski kız arkadaşımla tekrar konuşmak barışmak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba size ve ilişkinize dair bilgim yokken bu konu hakkında yazacaklarım sınırlı kalacaktır. “Kaç yaşlarındasınız, ne kadar sürelik bir ilişkiydi, nasıl başladı ve nasıl bitti?” gibi, bu sorulara benzer detaylı sorularla ilişki dinamiğinizi çözümlemem gerekiyor. Sizin için uygun olan bir gün ve saat için randevu oluşturabiliseniz, interaktif bir görüşme daha sağlıklı olacaktır. Sevgiler :)

 • Bazen kendimi anlık çok başka biri olarak görüyorum erkek arkadaşımla sorunlarım artmaya başladı sürekli ilgisini benim üzerimde hissetmek istiyorum ve bir anda kavga ederken buluyorum kendimi bazen hep kendime çizgi koyup onu aşmamaya çalışıyorum uzak tutuyorum bazen de neden böyle olduğunu hayatımda ne değiştiğini ben bile bazen bilemiyorum buraya yazacağınız her satır benim için çol değerli şimdiden teşekkür ederim ????

  • Merhaba, bazen kendimizin ne düşündüğünü ne hissettiğini çok farketmeden davranışlar sergileriz. Aklımızdan o an ne geçtiğini sonradan saptamak da zor olabilir. İlk önce davranışlarınızın sorumluluğunu alarak başlayabilirsiniz ilta o zaman değişim ve biraz esneklik kazanmak için önemli bir adım atmış olacaksınız. Daha sonra sizin için sorun olan durum olay prtaya çıktığında ne hissettiğinixi fark edip karşı tarafla paylaşabilirsiniz öfke hissetseniz bile arkasında emin olun farklı bir duygu da eşlik eder. Eğer ne hissettiğinizi farketmeye başladıysanız ne düşündüm de bunu yaptım aklımdan ne geçti sorusunu kendinize yöneltebilirsiniz. Bu şekilde neden böyle davrandığjmuzı bulabilirsiniz. O zaman davvanışrınızı biraz değiştirerek daha işlevsel sağlıklı bir hayatınız olabilir. Şimdiden mutlu yıllarrrr

 • Merhaba doktor hanım benim sorunum 20 yaşımda başladı 20 yaşıma kadar gayet sosyal yüzlerce kişiye konuşmalar yapan konserler veren bir kızdım sonra ne oldu bilmiyorum bir sabah uyandım ve ben eski ben değildim kalbim yerinden çıkacak gibi çarpıyordu kafamda patlayacak gibiydi biri midemi yumrukluyor boğazımı sokuyordu sanki anne ve babamla bile konuşamıyordum öğürme geliyordu boğazımda inanılmaz bir kuruluk vardı ve öğürme refleksim çok şiddetliydi sosyal hayatım kalmadı anne ve babama zar zor doktora gitmek istediğimi söyledim ve gittik bir ilaç yazdı bana 1 hafta içinde toparladım 10 yıl kullandım o ilacı bıraktığım zaman tekrarlıyordu öğürme refleksim sonra bir sevgilim oldu çok iyiydik çok mutluyduk ama benim hastalığım tekrar etti o sıra ve hayatımın en zor bana en ağır gelen kararını verdim çok ağır bir depresyona girdim o karanlığın içinde bile öğürme refleksim geri gelmemişti daha öncesinde başka bir doktora gitmiştim anne olmak istediğimi bu yüzden bitkisel bir şey kullanmak istediğimi söyledim o da bir ilaç yazdı çok iyi geldi 5 yıldır da onu kullanıyordum ama şuan kullanmama rağmen durup dururken hiçbir şey yokken yine feldi öğürme refleksi 35 yaşındayım şu anda beni mahveden bu şeyden kurtulmak istiyorum özgüveni yerinde muylu bir insanım aslında yaşadığım şeyler herkesin yaşadığı yaşayabileceği şeyler aslında ama ben kabullenemiyorum sürekli neden ben diyorum bunun bana olmaması gerekiyordu diyorum sanırım sorunum bu bu yüzden iyileşemiyorum Şu an kendi başıma atlatmaya çalışıyorum umarım başarabilirim başaramazsam nasıl bir yol izlemeliyim bana yardımcı olur musunuz?

  • Merhaba uzun bir süreye yayılan ve belirli periyotlarda nükseden bir durum olmuş sizin için. Yaşanan bu durumun fizyolojik mi yoksa psikolojik kökenli mi olduğunu yeniden teyit etmek için doktora gidebilirsiniz. Yakın zamanda gittiyseniz psikolojik destek almanızı öneririm. Zaman zaman psikosomatik belirtilerle karşılaşabiliriz ancak bunun tedavisi mümkün. Mideyi çok duygusal bir organ olarak tanımlarım :) yaşadığımız sıkıntı ve streslerde reaksiyon gösterebiliyor. Şunu farketmenizi rica ediyorum; nedenler değişse de benzer bir sonuçla karşılaşıyorsunuz. Bu durumla tek başınıza mücadele etmek zorunda değilsiniz. Sorunun köklerini birlikte keşfedip, detaylı bir terapi planı için size uygun olan bir gün ve saate randevu oluşturabilirseniz sürecinize destek olmak isterim. Sevgiler :)

 • Merhaba Anaokuluna giden 6 yaşında oğlum var ve hergün okulda problem yaşıyoruz. Arkadaşlarına vurma ve birşeyler fırlatma eğilimi var. Fakat bunu sadece tek bir arkadaşına yapıyor ve bu geçen haftadan beri hergün olmaya başladı. Öğretmeni sabah geldiğinde bir sorun yok ama sonra dan gidip çocuğa sataştığını ve sonra vurduğunu söyledi. Hergün rehberlik öğretmeninin yanına gitmeye başaldı buda daha fazla olumsuz etkilemeye başladı oğlumu. SInıfta kimse beni sevmiyor benimle oynamıyor diyormuş ama arkadaşlarına yanına gelip "Biz seni seviyoruz ve oynamak istiyoruz" diyorlarmış fakat oğlum aynı hareketlere devam ediyormuş. Nasıl bir önlem almalıyız ya da nasıl hareket etmeliyiz. Şiddet uygulamadığımız halde sanki şiddet göstermiyormuşuz gibi. Bağırdığımız da koltuğun köşesine geçip biz ona vuruyormuşuz gibi hareketler yapmaya başlıyor. Telefon ve tablet vermeye 2 ay önce bıraktık. Youtube izlemesi de yasak daha önce izlediği şeyleri gördükten sonra tamamen yasakladık. Şiddet içerikli videolar izlerken yakaladım geçmiş izlediklerinden. Özellikle "Tuvalet Kafa" diye birşey izlemiş devamlı. Durumumuz bu şekilde nasıl bir ilerleme yapabileceğimiz konusunda sorumu cevaplandırırsanız sevinirim. İyi Çalışmalar

  • Merhaba oğlunuzun izlemiş olduğu içerikleri tespit edip duruma müdahale etmeniz, sürecin ilerlemesinin önüne geçmiş. Bu noktada kararınızı tutarlılıkla sürdürmeniz faydalı olacaktır. Her ne kadar müdahale etmiş olsanız da izlemiş olduğu içeriklerin etkileri bir süre devam edebilir. Oyun terapisi; oğlunuzun üzerindeki agresyonu nötralize etmek açısından işlevsel olabilir. Okulda yaşadığı süreçlerle ilgili yorum yapmadan önce sormak istediğim hususlar var. Daha detaylı bir görüşme sağlamak isterseniz, size uygun bir zaman için randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler

 • Merhaba Anaokuluna giden 6 yaşında oğlum var ve hergün okulda problem yaşıyoruz. Arkadaşlarına vurma ve birşeyler fırlatma eğilimi var. Fakat bunu sadece tek bir arkadaşına yapıyor ve bu geçen haftadan beri hergün olmaya başladı. Öğretmeni sabah geldiğinde bir sorun yok ama sonra dan gidip çocuğa sataştığını ve sonra vurduğunu söyledi. Hergün rehberlik öğretmeninin yanına gitmeye başaldı buda daha fazla olumsuz etkilemeye başladı oğlumu. SInıfta kimse beni sevmiyor benimle oynamıyor diyormuş ama arkadaşlarına yanına gelip "Biz seni seviyoruz ve oynamak istiyoruz" diyorlarmış fakat oğlum aynı hareketlere devam ediyormuş. Nasıl bir önlem almalıyız ya da nasıl hareket etmeliyiz. Şiddet uygulamadığımız halde sanki şiddet göstermiyormuşuz gibi. Bağırdığımız da koltuğun köşesine geçip biz ona vuruyormuşuz gibi hareketler yapmaya başlıyor. Telefon ve tablet vermeye 2 ay önce bıraktık. Youtube izlemesi de yasak daha önce izlediği şeyleri gördükten sonra tamamen yasakladık. Şiddet içerikli videolar izlerken yakaladım geçmiş izlediklerinden. Özellikle "Tuvalet Kafa" diye birşey izlemiş devamlı. Durumumuz bu şekilde nasıl bir ilerleme yapabileceğimiz konusunda sorumu cevaplandırırsanız sevinirim. İyi Çalışmalar

  • Merhaba ben çocuklarla çalışmıyorum yetişkin danışanlarla çalışıyorum çocuk psikoloğundan destek alırsanız daha etkili olur iyi günler dilerim

jetklinik whatsapp