User Image

Psk. Eda Bölük

Psikoloji

(1)
  • Seans Ücreti : ₺120
  • Seans Süresi : 55 Dk
  • Ücretsiz Ön Görüşme
3 Ara
Cuma
4 Ara
Cumartesi
5 Ara
Pazar
6 Ara
Pazartesi
13:00 13:00 10:40
15:20 15:20 13:00
17:40 17:40 15:20
18:50 18:50 17:40
20:00 20:00 18:50
21:10 21:10 20:00
21:10
  veya  

Özgeçmiş

Maltepe Üniversitesi Psikoloji mezunuyum. Şu an sahip olduğum ünvanlar Psikolog/Psikoterapist/Aile Danışmanı şeklindedir. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Çocuk Gelişimi okumaya devam etmekteyim. Sahip olduğum uygulayıcı sertfikaları:

Bilişsel Davranışsal Terapi

Aktarım Odaklı Terapi

Cinsel Terapi

Aile Danışmanlığı

MMPI

WISC-R

Profesyonel Uzman Koçluk şeklindedir.

27-11-2021
Tiksinme

Merhaba hocam, benim çocukluktan beri insanlara karşı bi soğuma hissim var. Örneğin ailem ya da çevremden biri bana ilgi, sevgi gösterisinde bulununca o kişiden soğuyorum hatta tiksiniyorum. Biriyle fazla vakit geçirince ondan soğumaya başlıyorum aslında soğumanın ötesinde iğreniyorum. Yine aynı şekilde benim bi şey hissetmediğim biri bana karşı duygusal anlamda hisler besleyince ya da bunu belli edince ondan iğreniyorum ve uzaklaşıyorum. Sadece çok nadir insanlara karşı olmuyor bu. Ama genel olarak hep böyleyim. Ailemle bile duygusal bağ kurmak istemiyorum. O yüzden bu konuda eleştiriye maruz kalıyorum. Ama içimde hep bi tiksinme hissi var. Kimseyle yakınlık ve samimiyet kurmak istemiyorum. Çünkü tiksinmeye başlıyorum. Ben bunun neden olduğunu bilmiyorum. Ama bundan kurtulmak gibi bi düşüncem yok çünkü insanları sevme hayali bile tiksindiriyo böyle iyi hissediyorum kendimi. Ama bu konuda benim gibi düşünen insan pek yok ve sadece merak ediyorum bunu. Bu konuda yorumunuz nedir? Yanıt için şimdiden teşekkürler.

27-11-2021

Bu durum akut kaygı ve travma dönemlerinde gerçekliğin üstünü kapatan bir çeşit savunma mekanizması olabilir. Depersonalizasyon bozukluğu olabilir. Özellikle çocukluk döneminde psikososyal ve psikoseksüel gelişim evrelerinde meydana gelen bazı psikolojik etkilerin kişi üzerinde bıraktığı mizantropik belirtiler olabilir. Daha iyi detaylandırılabilmesi ve durumun değiştirilebilmesi için profesyonel bir yardım alabilirsiniz.


24-11-2021
Fazla düşünme

Aşırı fazla düşünüyorum ve kendimi hep düşünceli bir halde buluyorum.insanlar hakkımda ne konuşuyor diye de çok düşünüyorum insanlarla konuştuktan sonra acaba arkamdan ne dediler yaa diyorum hep

24-11-2021

Bahsetmiş olduğunuz fazla düşünme olarak aktardığınız şey aslında Overthinking sendromu olarak adlandırılan bir durumdur. Aşırı endişeye sebep verecek bir durum olmamakla beraber kişinin günlük yaşamında olumsuz etki yaratmaktadır. Bu durum profesyonel bir psikolojik destekle aşılabilir bu yüzden bir uzman desteği almanızı tavsiye edebilirim.


16-11-2021
Aile

Merhabalar . eşimle bir konuda konusurken ablanda bizim yanimizda enistenle tartisiyor mutsuz gorunuyor demiştim.esimde gidip ablasina mutsuzmusun tülin boyle diyor diye sormus .bende cok kirildim esim hala hakli oldugunu bunda bir sey olmadigini soyluyor benim abarttigimi soyluyor .bunun gibi birkac konustugumuz seyleride direk gidip o kisilere soyluyor uyardim hala devam ediyor .ne yapmaliyim .

16-11-2021

Öncelikle iletişiminiz de oldukça açık ifadelerde bulunmanızı tavsiye edebilirim. "Çok kırıldım" yerine "bu yüzden çok kırıldım" şeklinde sebebi ile açıklamak daha anlaşılır olacaktır. Hislerinizi ve düşüncelerinizi açık bir şekilde aktarın. Eğer bu şekilde yapıyorsanız ve hala değişmiyorsa durum eşinize empati yapması için çabalayabilirsiniz, mesela "sana güvendiğim için ve başkasıyla paylaşmak istemediğim için seninle konuşuyorum bunları. Aynı şekilde senin bana güvenerek anlattığın bir şeyi ben açığa vursaydım sen ne hissederdin?" Gibi karşı tarafın düşünerek empati yapmasını sağlayacak adımlar izleyebilirsiniz.


Loading...
  • 23-11-2021

    Çok iyi dinleyici. Tavsiye ederim.


Loading...